1 2 3
ПРО ДЕКЛАРУВАННЯ ІНОЗЕМНИХ ДОХОДІВ Друкувати Написати листа
Вівторок, 22 квітня 2014 07:09

Глобинське відділення Кременчуцької ОДПІ звертає увагу тих громадян, які ще не виконали свій конституційний обов’язок щодо декларування доходів, час для подання декларації спливає – останній день припадає на 30 квітня 2014року. Тому часу зволікати немає! Нагадаємо, що оподаткування іноземних доходів регламентовано п. 170.11 ст. 170 Податкового кодексу, нормами якого визначено, що у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є  іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну Податкову декларацію, та оподатковується за ставками 15 % (або 17%).

У разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній Податковій декларації.

 Крім того, доходи, отримані фізичною особою — резидентом з джерел походження за межами України, включаються до складу загального річного оподатковуваного доходу, крім доходів, що  не  підлягають оподаткуванню в Україні відповідно до положень Кодексу чи міжнародного договору, згоду на обов’язковість якого надано Верховною Радою України.

Суми податків та зборів, сплачені за межами України, зараховуються під час розрахунку податків та зборів в Україні за правилами, встановленими Податковим кодексом.

Для отримання права на зарахування податків та  зборів, сплачених за межами України, платник зобов’язаний отримати від  державного органу країни, де  отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такі податки, довідку про суму сплаченого податку та  збору, а  також про базу та/або об’єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України (п. 13.5 ст. 13 Податкового кодексу).

Отже, фізична особа — резидент, яка отримала іноземний дохід та  сплатила податки за  межами України, для отримання права на зарахування сплачених податків повинна надати довідку від державного органу країни, де отримувався такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такі податки, про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування.

Водночас відповідно до пп. 170.11.4 п. 170.11 ст. 170 Податкового кодексу сума податку з іноземного доходу платника податку — резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку згідно із  законодавством України.

 

ПРАВИЛА ЗАПОВНЕННЯ ПОДАТКОВИХ ПЛАТІЖОК

Глобинське відділення Кременчуцької ОДПІ нагадує платникам, що 26 листопада 2013 року набрав чинності Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів затверджених наказом Міністерства доходів і зборів України від 22.10.2013 № 609.

 Порядком передбачено, що у полі „Призначення платежу" розрахункового документу обов'язково зазначається ознака платежу до бюджету (знак ) «*», а також один із кодів виду сплати платежів, зокрема тих, що формують інформацію про роботу підрозділів погашення заборгованостей.

Наголошуємо, що необхідно звертати особливу увагу на правильність заповнення реквізитів платіжних документів при сплаті податкового боргу боржником та інших надходжень в рахунок погашення податкового боргу (стягнення в межах виконавчого провадження, стягнення податкового боргу за рішенням суду шляхом стягнення коштів з рахунків клієнтів банків, стягнення податкового боргу за рішенням суду за рахунок реалізації майна платника податків, що перебуває у податковій заставі та ін.).

При цьому необхідно врахувати, що і при сплаті розстрочених платежів необхідно вказувати відповідний код виду платежу.

РЕЖИМ  РОБОТИ ЦОП ГЛОБИНСЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ ОДПІ НА ТРАВНЕВІ СВЯТА.

Шановні громадяни! Нагадуємо, що у Глобинському відділенні Кременчуцької ОДПІ за адресою вул. 1-го травня, будинок 11, функціонує Центр обслуговування платників. Завітавши до нього, ви зможете безкоштовно та за відсутності черг вирішити усі свої нагальні податкові питання.

У приміщенні центру Ви можете подати податкову звітність та кореспонденцію, отримати різного роду довідки та дозвільні документи, зареєструвати РРО та книгу ОРО, отримати ідентифікаційний номер чи внести зміни до облікової картки платника податків, подати декларацію про майновий стан і доходи.

Глобинське відділення Кременчуцької ОДПІ вітає з наближенням весняних свят – 1 Травня та Днем перемоги та повідомляє, що 1, 2 та 9 травня у роботі Центру обслуговування платників встановлено вихідні дні. В суботу 3 та 10 травня 2014 року ЦОП буде працювати з 9-00 до 16-00 год.

 

ОГОЛОШЕННЯ

Кременчуцька об’єднана  державна податкова інспекція інформує випускників шкіл про можливість вступу до Національного університету державної податкової служби України та Київського фінансово-економічного коледжу за державним замовленням. За довідками, рекомендаціями та цільовими направленнями звертатися до відділу персоналу Кременчуцької ОДПІ за адресою: м. Кремемнчук, вул. Красіна, 76 кім. 306 або телефоном 74-20-51.

ЗАВЕРШУЄТЬСЯ  КАМПАНІЯ ДЕКЛАРУВАННЯ  ДОХОДІВ ГРОМАДЯН

Завершується Кампанія декларування доходів громадян.  Тому, громадяни, які у 2013 році одержували доходи, та ще їх не задекларували в 2014 році, зобов’язані це зробити до 1 травня 2014 року.

Декларуванню підлягають такі доходи: від здачі в оренду рухомого або нерухомого майна іншим громадянам; від продажу акцій та інших цінних паперів; від двох і більш податкових агентів; при отриманні спадку, подарунків, іноземних доходів тощо.

Є ще одна категорія громадян, які можуть подати декларацію про доходи, одержані у 2013 році - це громадяни, що претендують на податкову знижку. Податкова знижка дає можливість повернути з бюджету надміру сплачений податок, якщо у громадян минулого року були такі витрати як: плата за навчання дітей в учбових закладах; сплата відсотків по іпотечному кредиту; здійснювалися пожертви, добродійні, страхові або пенсійні внески; були інші, передбачені законом витрати. Такі витрати повинні бути обов’язково документально підтверджені. Зауважимо, що декларація з податкової знижки подається впродовж усього року.

На сьогоднішній день по Глобинському відділкенню Кременчуцької ОДПІ декларації про майновий стан і доходи подали вже  1395 громадян.

З них: 1384 громадянин задекларували податкове зобов’язання по податку на доходи фізичних осіб; 11 громадян задекларували податкову знижку.

Що стосується декларування доходів громадян, в сумі понад 1 мільйон гривень, то такі декларації вже подали 12 громадян (в Кременчуці – 8, Комсомольську – 1, Глобине — 3). Загальна сума задекларованого ними доходу склала  4892,4 тис.гривень.

Декларації про доходи приймаються в Центрі обслуговування платників Глобинського відділення Кременчуцької ОДПІ, який працює з 9.00 до 20.00 години в будні дні, і з 9.00 до 16.00 годин у суботу.

Дуже зручно подавати декларацію про доходи дистанційно – мережею Інтернет, за допомогою посиленого сертифікату цифрового підпису або електронним сервісом «Декларування он-лайн». У такий спосіб декларацію можна заповнити і відправити у будь-який час доби з будь-якого зручного для громадянина місця.

Бланки декларацій надаються громадянам в Центрах обслуговування платників безкоштовно. Крім того, інформацію про свої доходи для вірного заповнення декларації також можна отримати в органах Міндоходов.

На декларантів ми чекаємо в Центрі обслуговування платників (м.Глобине,вул.1-го травня, будинок 11).

 

НОВА  ФОРМА  № 1ДФ.

Глобинське відділення Кременчуцької ОДПІ повідомляє, що з 1 квітня 2014 року набув чинності наказ Міндоходів України від 21.01.14 №49, яким затверджено форму податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ), порядок його заповнення та подання. Наказом №49 встановлено, що нова форма №1ДФ перший раз подається за I квартал 2014 року (протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу), а саме до 12 травня 2014 року (включно).

Основні зміни стосуються Довідника ознак доходів фізичних осіб – зокрема, додані 5 нових кодів (179-183): доходи від продажу продукції тваринництва, доходи від брухту дорогоцінних металів, доходи від операцій по конвертації цінних паперів, доходи від операцій з валютними цінностями (окрім цінних паперів), інвестиційний дохід від операцій з борговими зобов'язаннями НБУ і казначейськими зобов'язаннями України, емітованими Міністерством фінансів України.

Також слід відмітити, що відтепер форму №1ДФ можна буде подавати у паперовому вигляді лише за умови, якщо кількість рядків не перевищуватиме п’яти. В інших випадках – в електронному вигляді із накладенням електронного цифрового підпису або в паперовому вигляді разом з електронною формою на носії пам’яті.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада