Семінар в м. Полтаві Друкувати Написати листа
П'ятниця, 21 квітня 2017 08:37

Чимало проблем в нашій громаді є  щодо функціонування закладів первинної ланки медицини амбулаторій та ФАПів: необхідність ремонтів приміщень та створення елементарних умов для роботи медичного персоналу і прийому пацієнтів, відсутність належного медичного обладнання, необхідної кількості лікарських препаратів. Тобто,  проблем хоч відбавляй і сумно те, що тривалий час вони так належним чином  так  і не вирішуються. І пояснення просте – відсутність достатнього фінансування.

Тож,  лише з передачею повноважень по управлінню медициною первинного рівня до об’єднаних територіальних громад,   з’являються шанси позитивних змін на краще. Адже,  громади самі матимуть право визначити розмір додаткового фінансування  медичних закладів первинної ланки медицини та на які саме цілі (закупівля медичного обладнання,  медикаментів, ремонт приміщень ФАПів і амбулаторій та інше) спрямовувати кошти. В той же час,  об’єднані територіальні громади  не мають не лише досвіду управління медициною, але й навіть напрацьованої законодавчо-нормативної бази.

Саме питанням реформування системи охорони здоров’я та організації надання медичних послуг в об’єднаній територіальній громаді і було приурочено проведення    семінару-діалогу, який проходив у Полтавського відокремленому підрозділі установи «Центр розвитку місцевого самоврядування». Участь в його роботі взяли представники Глобинської об’єднаної громади: міський голова Станіслав Джусь та заступник міського голови Галина Токаренко.

Перед учасниками семінару виступили з питань реформування медицини в Україні та ролі і завдань об’єднаних громад в реформі медицини – Нінель Кадирова радник МОЗ України  з питань фінансування системи охорони здоров’я (USAID)  та Віктор Лисак, директор департаменту охорони здоров’я  Полтавської  обласної держадміністрації. На питаннях децентралізації в медичній сфері та організації і ресурсному забезпеченні  медичної допомоги  акцентував увагу присутніх на семінарі директор  інституту  розвитку територій, експерт з децентралізації Юрій Ганущак.

Учасники семінару керівники та представники об’єднаних громад Полтавщини  в ході роботи семінару ділились своїми напрацюваннями та планами, щодо організації роботи первинного рівня медицини в об’єднаних громадах.

Як відомо, депутати Глобинської міської ради прийняли рішення про створення комунального підприємства медицини в Глобинській громаді. Якими мають бути шляхи розбудови первинної ланки медицини в об’єднаній громаді та як організувати ефективну  їх роботу і намагались знайти відповіді на такі питання керівники Глобинської громади, що брали участь у цьому форумі.