Площа в центрі міста – від проекту до назви Друкувати Написати листа
Вівторок, 30 травня 2017 20:55

Керівництво міської ради, міські депутати  докладають зусиль щоб зробити наше місто кращим, щоб проживання в ньому було комфортнішим і його жителі мали умови, як для відпочинку,  так і свого активного дозвілля.

Жителі Глобинської громади одними з перших в області стали на шлях адміністративно-територіального реформування. І все це з єдиною метою, щоб забезпечити розбудову міста та сіл, надати їм сучасного вигляду. Вже зараз до Глобине за досвідом проведення  реформи їдуть ті, хто ще вагається чи варто об’єднувати зусилля декількох громад і що позитивного це може їм дати на перспективу. Приїздили в нашу громаду  і гості із Європи.

Тож, настав час  не лише вирішувати нагальні потреби,  а й робити сучасний дизайн та вигляд  центральних частин населених пунктів. Одним з таких проектів передбачається в  місті Глобине – реконструкція площі перед готельно-офісним  комплексом «На висоті» (навпроти Центрального міського ринку). До речі, під час проведення цієї реконструкції планується  встановлення світлофорів в нашому місті на перехресті вулиць Центральної та Виноградної, групи фонтанів, лавок для відпочинку із захистом від сонця, місць для стоянки велосипедів. При цьому будуть збережені красуні-ялинки, які тут ростуть і одна з яких  щороку стає головною новорічною  ялинкою Глобинської громади.

Вашій увазі пропонуються проектні ескізи щодо реконструкції вказаної площі – для громадського обговорення та  внесення пропозицій, які в разі їх оригінальності будуть використані  під час підготовки  кінцевого варіанту    проекту.  Можливо, хто запропонує цікаву ідею розміщення тут якогось незвичайного об’єкту, який би став символічною візиткою міста та був  пов’язаний з історичним минулим  чи місцевими традиціями.

Крім того і самій площі, що буде реконструйована,   необхідно дати  назву. Площа перед адміністрацією, де відбуваються святкові заходи в нашому місті  носить  ім’я  легендарного засновника міста – Глоби. Тож, і цій площі необхідно дати  власну назву. «Центральна»,  мабуть уже надто вживана назва. Таку назву носить головна вулиця міста, сквер, де розміщується дитячий та спортивний майданчики в центрі міста. «Сонячна» або ж «Європейська» - є вулиці в місті з аналогічними назвами. Тож, надіємось на креативну творчість наших жителів міста. Свої зауваження побажання пропозиції, можна залишати в коментарях до цієї публікації, надсилати письмово на  адресу:  м. Глобине, вул. Центральна, 285, або ж  по телефону – 24-7-30.

+1 #4 Олексій Четвер, 01 червня 2017
4. Дерева по південній частині - ну хіба що якщо це будуть фінікові пальми! площа в місці тому й площа, що вона дає простір та не перешкоджає обзору, дає площину. а тут камерний майданчик. Для чого дерева? для тіні чи для маскування від ворога?
5. Фонтанчик. Ще й детектор руху додати - щоб було зовсім весело! Там люди ходять, часто - йдуть напростець. Фонтан можно ставити або в місці, яке не використовуєтьс я для руху, або робити частиною архітектурного комплексу. Тут - складається враження, що додали по принципу "а як би ще чогось модного додати? о, фонтанчик!"
6. Освітлення типу "єскімо на палочкє" - модерно, але виглядає зовсім зайвим і інородним елементом. Світло потрібне - тільне не в такій формі та виконанні.
7. Ідея про вай-фай в коментарії вище - так, правильна ідея.

+1 #3 Олексій Четвер, 01 червня 2017
Проект має ряд суттєвих недоліків, які перетворюють його на невдалий.
1. Зменшується корисна площа - завелика смуга вздовж проїзжої частини. Вийде не площа міста, а майданчик. Якщо стане як на проекті - на відкритті ялинки, на Новий рік там буде тісно. Використовувати для зборів, концертів - також не вийде.
2. Захист від сонця на східній частині площі - це жарт такий? там ряд дерев, які дають тінь, а після 11-00 тіні не буде ні від дерев, ні від навісів. Робити захист на південних лавках потрібно.
3. Велопарковка в мегазручних місцях - поряд з виходом до пішоходних переходів. Крадії велосипедів скажуть "велике спасибі" - до магазинів, готелю досить далеко, перекусити гідравлічними ножицями замок сісти й поїхати буде ну дуже просто.

+1 #2 Vasya Четвер, 01 червня 2017
Quoting
На перший погляд: знову дерева на першому плані понад дорогою акі закривають вид на площу; реконструкція не вирішує питання відсутності паркомісць у центральній частині міста (за рахунок зрізу 3-4 м. від дороги до старого готелю, можна було б зробити парковочні місця ); ялинки: розміщені хаотично, закривають собою площу ( можна було б залишити в центральній частині площі одну, решту пересадити у бік, так буде центральна ялинка міста, завжди жива); не зрозуміло що таке "сухий фонтан", він буде реально прохолоду нести чи виконує тільки декоративну функцію... Парковочні місця велосипедів.... це серйозно? Кому вони ТАМ потрібні? Велосипеди залишають біля магазинів... Там вини зайві... ОБОВ"ЯЗКОВО: для залучення уваги молоді - безкоштовний вай-фай із табличками Free Wi-Fi Zone , щоб всі бачили. А то зараз молодь "тусується" біля "Грузинської випічки" , бо "там вай-фай".

Згоден. Wi-Fi це круто. По ялинках також.

+5 #1 Валерій Середа, 31 травня 2017