1 2 3
Найстаріша будівля міста буде оновлена Друкувати Написати листа
Вівторок, 08 серпня 2017 12:25

Міський будинок культури імені Франка збудований в 1911 році, разом з   цукровим заводом  в місті Глобине і є   однією з найстаріших  будівель в нашому місті. В тім вік  будівлі  та тривалий час відсутність коштів на її ремонт зіграли свою нехорошу роль  у її стані та загальному вигляді. За час свого існування ця будівля пережила першу і другу світові війни, громадянську війну і так склалося, що їй вдалося вберегтися від великих руйнувань та знищення.  Відразу   після громадянської війни  вона стала клубною спорудою,  в неї є добра слава. Від самого початку клубного життя   вона стала центром культурного життя,  не лише заводської   частини Глобине, а   і всього містечка. Саме тут виступав на сцені  відомий український актор  та режисер театру,   драматург  Кость Капатський (1898-1983 р.р.)

Свій шлях до акторського мистецтва він розпочинав в 1918 році в пересувній театральній групі Д.Піддубного в місті Кременчуці. Далі мали місце виступи в театральній групі заводського  будинку культури в містечку Глобине. На початку 20 років минулого століття,  він,  молодий актор і керівник театральної групи,  вже проявляв свою непересічну  акторську майстерність та завоював своїх перших прихильників.

В   час переходу до НЕПу, відродження паростків комерції та кооперації,  частина колишнього глобинського міщанства, отримавши можливість,   докладати свої вміння та навики до розвитку дрібного підприємництва,  отримувала прибутки, а  вільний час проводила у відвіданнях  вистав театру, що працював в заводському будинку культури. Тож, саме вони, разом з  глобинською молоддю та більшовицьким партійно-господарським активом Глобине,  були найчастішими глядачами  театру і першими оцінювачами акторського  таланту  безпосередньо Кості Капатського.

Після Глобине молодий актор працював в   драматичному театрі імені М. Заньковецької у Запоріжжі (1924—1925), згодом — у театрах Дніпра (1926—1938). Був режисером  театрів у містах Кривий Ріг (1938—1945), Станіслав (нині Івано-Франківськ; 1945—1951), Тернопіль (1951—1957) і Черкаси (1957—1975). За час своєї акторської діяльності отримав звання   заслуженого артиста України.

В подальші часи клубний заклад був місцем проведення не лише культурно-просвітницької роботи,  а й важливим осередком  ідеологічної роботи більшовицько-комуністичного режиму та  місцем проведення святкових  і тематичних заходів  цукрокомбінату.

В даний час приміщення використовується,  як міський будинок культури імені І.Франка та проходять заняття спортивної секції   боксу. Та невпинний час робить свою справу.  Зараз будівля перебуває в напіваварійному стані та потребує ремонтно-реставраційних робіт, як в всередині приміщення,  так і зовні.

Розглядаючи питання про долю цієї будівлі,  керівництво громади та міські депутати прийняли рішення про проведення реконструкції та відновлення  приміщення міського будинку культури.

На виконання цього рішення глобинцем Віктором  Прикіпєловим, головним інженером  госпрозрахункового підприємства «Глобинське архітектурно-планувальне бюро»  виготовлено проектну документацію з реконструкції приміщення міського будинку культури імені Франка.

В липні цього року міські депутати виділили кошти для   реконструкції будівлі міського будинку культури імені Франка. Тож,  після проведення тендеру на визначення виконавця робіт,      розпочнуться  ремонтні  роботи  з   реконструкції  однієї з найстаріших будівель, яка знову буде служити глобинцям,  як  центр культурного  і спортивного життя та місце проведення змістовного  та різностороннього дозвілля.

alt

Такий непривабливий вигляд зовні  має будівля міського клубного закладу імені Франка   зараз

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада