1 2 3
Міське сміттєзвалище: проблеми та перспективи Друкувати Написати листа
Середа, 06 вересня 2017 15:46

Проблема утилізації сміття та побутових відходів залишається однією з актуальних та важливих в нашій громаді. В перспективі  вже з 2018 року повинно проводитися  сортування сміття та побутових відходів за їх  видами. Ще в найближчій перспективі сміття та побутові відходи які не підлягають вторинній переробці повинні сортуватися на спеціально-побудованих для цього сміттєвих полігонах. Наша громада підпадає під вивіз сміття спеціально обладнаними  автомобілями до найближчого полігону, який розміщуватиметься  поблизу міста Горішні Плавні. Та це в подальшій перспективі.

А в даний час ми маємо те, як говорять, що маємо. А маємо на сьогодні проблему розміщення, впорядкування та утримання міського сміттєзвалища.  Від самого початку ця діяльність є збитковою. Адже тих коштів, що платять жителі міста за збір та вивіз сміття з металевих контейнерів, поліетиленових пакетів з логотипом комунального підприємства не вистачає,  навіть,  щоб окупити вартість транспортних послуг КП «Глобинське» з транспортування сміття та побутових відходів до міського сміттєзвалища.

Тоді ж, як впорядкування самого сміттєзвалища  здійснюється за рахунок комунального підприємства. Сьогодні воно потребує свого впорядкування, огородження території, побудови тут  сучасної  сортувальної  станції. Все це затрати, які на сьогодні є непосильними для бюджету комунального підприємства, яке є й так дотаційним з міського бюджету.

Тож, щоб впорядкувати діяльність міського сміттєзвалища, зробити так, щоб воно не дошкуляло глобинцям ні сторонніми запахами, ні засміченням навколишніх земельних ділянок поліетиленовими пакетами та іншим сміттям, що розноситься вітром,   керівництво КП «Глобинське» пішло на дещо не популярний серед населення крок, але конче необхідний, який зможе зробити можливим акумулювання хоч-якихось коштів для використання їх на потреби впорядкування міського сміттєзвалища, - встановлення мінімальної плати за розміщення сміттєвих відходів.

Ця плата є незначною, скоріше символічною, та все ж воно буде тим джерелом  накопичення коштів, які можна буде використовувати в цілях покращання роботи сміттєзвалища та його впорядкування.  Судіть самі. За  автомобільний причіп легкового транспорту зі сміттям та побутовими відходами жителю міста, який доставить йлого до сміттєзвалища самостійно, доведеться заплатити аж сім гривень. Власнику грузового автомобіля який доставить сміття для  розміщення його на міському сміттєзвалищі з повним завантаженням кузова  доведеться викласти близько 35 грн. Відповідний щит із зазначенням вартості розміщення сміттєвих відходів  встановлений на вїзді до території сміттєзвалища.

Працівники сміттєзвалища Різник Тетяна або ж Шкраба Наталія видадуть квитанцію про сплату коштів за розміщення сміття та побутових відходів. Саме така квитанція є гарантією того, що ці кошти поступлять на потреби  впорядкування території сміттєзвалища.  Як переконані керівники КП «Глобинське» такий захід дасть змогу покращити роботу міського сміттєзвалища та стан довкілля навколо нього.

alt

Працівниця КП "Глобинське" Тетяна Різник біля щойновстановленого інформаційного щита із зазначенням розцінок за розміщення сміття та побутових відходів на міському сміттєзвалищі

alt

Працівниця з впорядкування сміттєзвалища Натілія Шкраба  надасть розяснення та допомогу щодо розміщення сміття та побутових відходів на міському сміттєзвалищі

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада