1 2 3
Реалії найстарішого моста в нашому місті Друкувати Написати листа
П'ятниця, 08 вересня 2017 08:20

Земляна гребля та міст через річку Сухий Омельник, що з’єднує вулиці Кооперативну та Бубнарівську,   є найстарішими спорудами нашого міста. Дана земляна гребля,  що носить історичну назву – Карлова була збудована ще  в другій половині ХVІІІ сторіччя  тодішнім власником міста поміщиком та царським генералом, німцем за походженням Карлом Федоровичем Штофельном. Хазяйновитий власник містечка  дбаючи про збільшення своїх прибутків збудував  водяний млин на річці  Сухий Омельник, частково загативши  течію річки земляною дамбою, щоб підняти рівень води та забезпечити  роботу млина в  літній період коли,  зазвичай,  річка міліла. З того часу серед жителів містечка Глобине  за цією  земляною гідротехнічною спорудою закріпилася назва Карлової греблі.

В 60-ті роки минулого століття дерев’яний міст в тому місці де знаходився старий водяний млин було замінено на бетонний, а пізніше було  прокладено і асфальтобетонне покриття дороги.

Бетонний міст з кінця минулого століття було облюбовано молодятами, що брали шлюб,  як  традиційне  місце,  де вони обов’язково повинні були побувати під час весілля, щоб загадати бажання, випити за кохання шампанського, а потім ще й з’явилась традиція вішати на металевих перилах   навісні замки, як знак вірності подружжя та міцної любові. В 2011 році за ініціативи та власні кошти міського голови Станіслав Джуся  було  встановлено символічні декоративні металеві серця для того щоб молодята мали змогу закріплювати на ньому  традиційні весільні навісні замки. Зараз,  за час, що пройшов з моменту  встановлення цієї споруди за  6 років на ньому закріплено   мало не багато близько півтисячі різноманітних замків, як свідчення про ті весільні пари,  які перебували тут під  час  відзначення своєї радісної і щасливої події в   житті.

alt

З початком вересня 2017 року працівниками КП «Глобинське»    на цьому мосту проводяться заходи з благоустрою та  відновлення  дорожнього покриття. Проведено зріз грунту з обочин по обидві сторони дороги, знято нашарування грунту та бруду з проїзної частини дороги  понад  бордюрами.

«Жаль, що тільки місцеві молодики ніяк не вгамуються, - говорить начальник КП «Глобинське»  Анатолій Шаповал, - постійно відзначаючись своєю неадекватною поведінкою. А справа в тому, що ми встановили тут,   поблизу цього «весільного» моста  урну для сміття. Щоб молодята,  їх гості,   перебуваючи тут під час весільних церемоній,  не розкидали,  де доведеться, те що залишається від  традиційний пригощань, а мали змогу його вкинути до урни. Та, деякі молодики, які,  впевнений,  ніде і нічим путнім себе проявити  не можуть, тільки   цій урні і доказують,  які вони «відважні» та «сильні», постійно закидаючи її у водойму річки Сухий Омельник. Хоча недавно в нашому місті проводились спортивні змагання. От там би вийшли і доказали, що вони чогось варті».

Разом з заступником міського голови   Олександром Артюшенко очільник комунального підприємства громади,  зустрівшись тут же на мосту,  обговорили   подальші плани з впорядкування  Карлової греблі.  « Ми плануємо, - ділиться своїми планами Анатолій Шаповал, -  за зимовий період  викосити очерет понад обома сторонами греблі, щоб можна було спостерігати з греблі плеса водойм обох штучних ставків на річці Сухий Омельник – Мічурінського та Центрального. До  речі, водойму Центрального ставка, що прилягає до Карлової греблі облюбували лебеді. Тож, коли буде більше розчищено від очерету  берега  земляної дамби можна буде любуватися цими чудовими птахами-красенями».

alt

Очищені краї проїзної частини вулиці та проведений зріз грунту обочин на Карловій греблі міста Глобине

alt

Заступник міського голови Олександр Артюшенко, керівник КП "Глобинське" Анатолій Шаповал під час зустрічі з  працівниками комунального підприємства громад, які виконували опоряджувальні роботи на Карловій греблі

alt

Заступник міського голови Олександр Артюшенко та керівник КП "Глобинське" Анатолій Шаповал під час обговорення подальших планів роботи по благоустрою обочин Карлової греблі

alt

Лебедів з молодим виводком лебеденят на плесі Центрального ставка річки Сухий Омельник  можна спостерігати з Карлової греблі

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада