1 2 3
Освіта: на порозі великих змін Друкувати Написати листа
П'ятниця, 08 вересня 2017 13:00

Депутати Верховної Ради України 5 вересня 2017 року   прийняли реформаторський  Закон «Про освіту».  Стартує він в 2018 році  і має завершитися на протязі 12 років в 2030 році. Стосується цей закон і освітньої галузі Глобинської громади.

Найосновніше в ньому те, що з наступного року загальноосвітні навчальні заклади переходять на 12-річний цикл навчання. Саму ж середню освіту розділяють на три етапи. Зокрема, початкова школа буде охоплювати 1-4 класи і в свою чергу теж ділитися на два циклу: адаптаційно-ігровий (1-2 класи) і основний (3-4 класи). Базова середня школа охопить 5-9 класи. Профільна школа, 10-12 класи, буде ділитися на академічну і професійну. При цьому,  самі учні матимуть змогу вибирати, чим він займатиметься надалі: в академічній школі  навчальна програма готуватиме до вступу  до вузу, а професійна – навчатиме  ремеслу.

Не менш  важливим є і те, що після кожного після кожного етапу, тобто після 4 і 9 класів, учням треба буде здавати державну підсумкову атестацію (в тому числі і у формі ЗНО). Цікавим та корисним   для  майбутніх школярів є те, що буде створено Єдиний держреєстр безкоштовних онлайн-підручників.

Самим спірним моментом в прийнятті цього Закону є мовний. Адже, згідно цього Закону державною мовою навчання залишається українська. При цьому на мовах нацменшин (у тому числі російською) можуть викладати частину предметів в початковій школі (1-4 клас) в рамках спецкласів. Для мов корінних народів України, наприклад кримських татар і караїмів, аналогічні правила будуть діяти аж до 9 класу. Втім, ті, хто зараз навчається в школах з викладанням мовами нацменшин, наприклад російської,   старі правила залишаються діяти до   2020-го року, але з поступовим збільшенням  україномовних предметів.

Ця частина Закону вже зараз викликала цілий ряд протестів сусідніх країн, зокрема,  – Угорщини та Румунії, які заявляють, що новий закон утискає  права представників угорської та румунської національних меншин  в Україні.

Втілення освітянської реформи обійдеться Україні в значну суму до 87 млрд. грн. Що ж стосується навчальних закладів, то школи відповідно до цього Закону,  зобов’язані регулярно публікувати на своїх сайтах фінансову звітність, що батьки учнів могли дізнаватися, куди і на які цілі витрачаються кошти.

Не менш значні нововведення і щодо самих педагогів. Так, щодо програм навчання то школи і вчителі матимуть змогу самі визначати порядок і час проведення навчальних заходів, робити спецкурси, застосовувати візуальні та ігрові методи. Директора школи обиратимуть за конкурсом і укладатимуть з ним контракт на шість років. При цьому,  таку посаду він зможе займати не більше двох каденцій підряд.

Щодо оплати праці педагогів,  то вона суттєво зросте і матиме гарні перспективи для тих, хто,  дійсно,  буде перейматися педагогічною діяльністю. Так, вчитель буде отримувати не менше трьох мінімальних заробітних плат (зараз це 9,6 тис. грн.). А тим педагогам, які захочуть пройти раз в три роки добровільну сертифікацію, доплачуватимуть  ще 20% від окладу.

/за матеріалами офіційних вебресурсів/

 

 

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада