1 2 3
В погоні за дешевою «сенсацією»: що, де і як Друкувати Написати листа
П'ятниця, 27 жовтня 2017 19:50

В останні дні в соціальних мережах жителів нашого міста  новиною номер один  стала публікація на сайті Інтернет-видання «Полтавщини» про те, що «державні аудитори з’ясували, що Глобинська міська рада заплатила зайвих 760 тисяч грн. за ремонти, реконструкцію, а також премії своїм працівникам». Цікаво було спостерігати, як випереджаючи один одного окремі особи поширювали цю новину  в соціальних мережах, іноді ще й додаючи своїх, звісно що,  «правдивих»  коментарів. Істинним, мабуть, є   твердження про те, що кожний міркує в межах своєї розбещеності, виходячи з того, якби він сам вчинив, якби був у такій ситуації чи на такому ж посадовому місці.

А тепер  щодо порушень,  виявлених державними аудиторами, які проводили перевірку діяльності Глобинської міської ради за період з 1 січня 2014 по 31 травня 2017 року.

Серед порушень використання  бюджетних  коштів, виявлених ревізією, є  виплата   в сумі 37 837,0 грн коштів  для потреб Глобинської районної громадської організації «Футбольний клуб Авіамістечко» (керівник Ричка О.В.) в придбанні  спортивного одягу та взуття в 2016 році.

Основним порушенням є те, що відповідно до Статуту ГРГО ФК «Авіамістечко», затвердженого протоколом установчих зборів від 25.05.2011 року №1 ця  організація за своїм статусом є місцевою (районною) громадською організацією і її діяльність поширюється на територію Глобинського району. А отже,  і фінансування її діяльності  з міського бюджету,  про  що було прийняте рішення міськими депутатами на сесії 14 квітня 2016 року за №251 «Про внесення змін і доповнень до бюджету Глобинської міської ради на 2016 рік»,   як вказується  у акті ревізії «у відповідності до п.40, ч.1, ст.116 Бюджетного кодексу України є порушенням бюджетного законодавства».

Безумовно,  це є порушенням, звісно, що кошти на придбання спортивної форми та взуття повинна була б виділити районна рада. Дійсно,  цей нюанс є упущенням  відповідних працівників  міської ради. Але чи є в цьому особиста зацікавленість  керівництва міської ради чи міських депутатів, крім піклування про розвиток спорту на теренах нашого міста?

Іншим порушенням бюджетного законодавства встановленим ревізією є те, що рішенням  7 сесії І скликання  Глобинської міської ради №251 «Про внесення змін і доповнень до бюджету Глобинської міської ради на 2016 рік» було проведено оплату вартості виготовлення технічної документації з розробки схем санітарної очистки населених пунктів громади за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних) в сумі 60 000 грн, в той час як  необхідно було провести таку оплату за КЕКВ 2281 «Дослідження і розробки, окремі заходи розвитку по реалізації державних (регіональних) програм. Тобто,  ніхто не ставить під сумнів необхідність проведення таких робіт, які науково обґрунтовують  заходи  для   забезпечення санітарної очистки населених пунктів від сміття та побутових відходів, а також  його безпечної утилізації.

Зупинимось і на питанні  зайвого нарахування та виплати премій працівникам міської ради. Так-от ревізією встановлено факт  порушень, коли в 2014 році чотирьом працівникам міської ради були нараховані та виплачені премії. А вже після проведення такого нарахування в зв’язку із захворюваннями вони  кілька днів змушені були перебувати на лікарняному. За ці дні хвороби не було проведено процентне відрахування від виплачених премій, остільки лікарняні листи до бухгалтерії були надані вже в наступному місяці, тобто  це порушення , що привело до зайвої виплати 4 925 грн. сталося через непередбачувані наперед обставини. В ході проведення ревізії   це порушення   було  усунуто.

Тепер розглянемо завищення підрядниками обсягів та вартості виконання  ремонтно-будівельних  робіт  та спричинення такими діями збитків міському бюджету та Глобинській громаді. Тут питання риторичне. А в чому спричинені?

Судіть самі. Реконструкцію частини Свято-Михайлівського скверу в м. Глобине  проводило Глобинське ПП «Райагробуд» керівник Лєднік В.В., яке на момент ревізії  не змогло документально підтвердити   виконання ними окремих видів робіт з благоустрою частини скверу та робіт з підготовки та встановлення пам’ятника Архистратигу Михаїлу. Тобто роботи виконали, а надати відповідні документи (шляхові листи, наряди-завдання), якими б підтверджувалося робота окремих видів спецтехніки, обладнання  та механізмів, списання ПММ на момент перевірки не змогли. Таким чином, своїми діями, а точніше неналежним бухгалтерським обліком,  вказане підприємство нанесло збитки саме собі. Глобинською міською радою роботи були прийняті по факту їх виконання і свідченням цього  є  благоустроєна частина скверу,  де встановлений пам’ятник Захисникам України (Архистратигу Михаїлу).  Те, що виявила ревізія, а саме не підтвердження  частини понесених витрат в сумі 15 787, 00 грн  фактично  є збитками ПП «Райагробуд», які вони тепер за виконану ними ж роботу, але не підтверджену документально,  змушені  повернути, і, до речі,   вже повернули до міського бюджету.

Те ж саме стосується і ТОВ «СУСТР-19», яке проводило капітальний ремонт артезіанських свердловин на території громади. Вказане товариство не змогло документально підтвердити, як зазначено в акті ревізії,  «техніко-економічного обґрунтування заміни машин  та механізмів ТОВ «СУСТР-19», які відсутні на балансі підприємства». Тобто, іншими словами,  під час виконання робіт з ремонту артезіанських свердловин,     підприємство використовувало  інші технічні засоби, які були відсутні на балансі підприємства та належним чином документально це не обґрунтувало. Таким чином, допустили порушення нормативних вимог, та не змогли підтвердити свої витрати в сумі 3121,48 грн. Ці кошти   товариство  змушено було повернути до міського бюджету.

І тепер, нарешті,  найбільша сума «завищення  обсягів та вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт»:  аж  624 243,60 грн. стосується   виробничого кооперативу «Природне  підприємство «Екологія», яке займається реконструкцією очисних споруд центральної каналізації міста. Останні виготовили та поставили для встановлення  ємкості для очищення каналізаційних стоків - «Джерело Д200». Однак,  в документах зазначили їх, як готову продукцію,  без врахування витрат на їх виготовлення, адже, фактично,  це ж підприємство закупивши  відповідне обладнання проводило і їх виготовлення – монтаж та зварювання. В зв’язку з цим виникла спірна ситуація, яку ВК «ПП Екологія» має намір   оспорити в судовому порядку. Тобто ставити крапку та робити висновки в цій ситуації зарано,  як і говорити за збитки для міського бюджету. Адже і  в цьому випадку, підприємство хоч і виконало  такі необхідні роботи, але не змогло належним чином їх обґрунтувати, і якщо цього не зможе доказати в судовому порядку,  змушене буде за виконану ними ж роботу ще й заплатити кошти.

Тож і виходить,     як у  відомому  прислів’ї – за моє жито мене й бито. Тобто і роботу зробили і кошти повернули. Тільки в чому тут порушення міської ради? Адже міська рада не має повноважень перевіряти бухгалтерські документи підрядника,  крім тих, які передбачені договірними зобов’язаннями. Головне для громади,  щоб якісно і відповідно до проектних документів були виконані роботи. Які, до  речі, і виконі, і виконуються. Бо в усіх цих випадках  проводилася аудиторами зустрічна перевірка актів виконання робіт та їх фактичного стану. При цьому в результаті контрольних перевірок і проведених замірів та обстежень жодних розбіжностей не виявлено. І при цьому слід зауважити що перевірка проводилась практично за 5 років діяльності Глобинської міської ради. А це більше тисячі різних  об’єктів, що були здійснені за цей час!

Тепер же декілька слів хочеться сказати і за Інтернет-видання «Полтавщина». На жаль,  в погоні за сенсаціями, викривальними матеріалами в  останній час тут  вдаються до подання  перекрученої, не завжди достовірної інформації. Більше того, створюється враження  що   і панове журналісти з цього видання вишукують будь-які матеріали, які мають хоч якийсь негатив на діючу владу, якою б вона не була. Лише так можна охарактеризувати і ту публікацію, яку «видали» пані Дарина Синицька  коментуючи на свій лад ревізію, яку провели в Глобинській міській раді спеціалісти Управління Північно-Східного офісу Державної аудиторської служби України.

А, між іншим, керівництво і працівники фінансового та бухгалтерського відділів Глобинського міськвиконкому щиро вдячні працівникам аудиторської служби,  які працювали мало не два місяці,  за виявлені ними недоліки і упущення в роботі, за ті роз’яснення і практичні поради, які були ними надані в ході проведення перевірки. Команда міської ради, депутати громади працюють над тим, як розбудувати громаду, як зробити її самодостатньою,  привабливою для інвестора, щоб жителі громади були забезпечені робочими місцями та гідними умовами для відпочинку і змістовного дозвілля.

Тож, ми не боїмося ніяких перевірок, ми відкриті в своїй діяльності для ЗМІ і жителів громади. Мудрість народна гласить, що не помиляється тільки той хто нічого не робить. Головне, що ми в усьому прагнемо бути чесними, принциповими і справедливими..

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада