1 2 3
Аби заплановане здійснилося Друкувати Написати листа
Середа, 18 березня 2009 10:17
      На 20 (позачергову) сесію Глобинської районної ради планувалося винести на розгляд одне питання, а саме: про затвердження районного бюджету на 2009 рік . Але на засіданні президії районної ради, спільному засіданні постійних депутатських комісій було запропоновано разом з районним бюджетом обговорити і Програму соціального і економічного розвитку району на цей рік.
  Бюджет обговорювався ретельно. Депутати вносили корективи, доповнення щодо розподілу як доходів, так і видатків між районним та міським, селищним, сільськими бюджетами. А ось на вивчення депутатами одного з найважливіших документів району – Програму економічного і соціального розвитку району на 2009 рік – часу було обмаль. Як не як, а Програма займала 60 друкованих сторінок, майже 30 таблиць. Тому при обговоренні у депутатів виникало чимало питань. Склалося таке враження, що всесвітня економічна криза, яка боляче вдарила по Україні, обійшла Глобинський ра-йон. Що це так, засвідчують основні показники економічного і соціального розвитку району на 2009 рік, з якими ознайомила депутатів у своїй доповіді начальник відділу економіки райдержадміністрації Лариса Пархоменко.
Назву кілька показників:
  - валова додана вартість у діючих цінах (виходячи із складових на рівні району) прогнозується 320 млн. грн., проти 304,1 млн. грн. у 2008 році;
  - обсяг реалізованої промислової продукції у відпускних цінах підприємств складе 613,4 млн. грн., - 110 % до 2008 року;
  - валова продукція сільського господарства по всіх категоріях господарств у цінах 2005 року буде 637 млн. грн. – 101% до минулого року;
  - роздрібний товарообіг суб’єктів підприємницької діяльності всіх форм власності у діючих цінах становитиме 80 млн. грн. – 105,2 % до минулого року.
  Основними проблемами у виконанні Програми упорядники вважають надання допомоги, соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.
  Основні завдання на 2009 рік:
  - забезпечення виконання Закону України „Про соціальні послуги” та постанови КМУ від 29 квітня 2004 року „Про затвердження порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги;
  - забезпечення виконання Указу Президента України від 1.06 2005 року „Про першочергові заходи щодо створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями;
  - проведення заходів щодо соціального захисту бездомних громадян та соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі, передбачені районною програмою захисту громадян похилого віку, бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, які набули статусу бездомних у Глобинському ра-йоні на 2008 – 2009 роки;
  - надання адресної натуральної та грошової допомоги окремим пільговим категоріям громадян району, передбачених районною програмою „Турбота”.
  Аналізуючи Програму економічного і соціального розвитку району на 2009 рік, депутат Микола Зароза від фракції БЮТ цікавився, чому у цьому доленосному документі жодним словом не згадано про місцеві засоби масової інформації. Відповіді він так і не отримав.
  Депутат Ігор Осташко (фракція НСНУ) схвильований тим, що Програмою не розроблено антикризових заходів щодо забезпечення життєдіяльності району.
  Депутат Сергій Різніченко (фракція СПУ) знову загострив увагу сесії щодо заборони оптимізації Градизької та Великокринківської райлікарень.
  Анатолія Клименка (фракція БЮТ) цікавили проблеми зайнятості населення, звільненого з роботи, та забезпечення хворих інсуліном.
  Сесія хоч і не одноголосно (три депутати проголосували „проти”), за-твердила Програму економічного і соціального розвитку Глобинського району на 2009 рік, додавши до рішення пункт такого змісту: „ Інформацію про виконання районної Програми економічного і соціального розвиту району за 2008 рік та хід виконання Програми за перший квартал 2009 року заслухати на пленарному засіданні сесії районної ради в другому кварталі поточного року”.
  Начальник фінансового управління райдержадміністрації Людмила Скирта інформувала про районний бюджет на 2009 рік.
  Депутат Сергій Шишацький (фракція „Народний блок Литвина”) був здивований тим , що з районного бюджету зникли статті підтримки ЗМІ. Людмила Григорівна пояснила йому, що фінансування „Зорі Придніпров’я” та районного радіомовлення буде з вільних коштів за умови перевиконання доходної частини районного бюджету. А якщо їх не буде?
  Однак, висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування визначається Законом України „Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації”. Ч. І ст. 5 цього Закону встановлює, що порядок фінансування ЗМІ, засновниками (співзасновниками) яких є органи державної влади та органи місцевого самоврядування визначається в договорах між ЗМІ та органами влади, самоврядування і у Статутах газет та радіо. Ч. 4 цієї ж статті встановлює, що видатки на фінансування засобів масової інформації щодо висвітлення діяльності співзасновників передбачаються у державному бюджеті та місцевих бюджетах. Ч.5 цієї ж статті встановлює для місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування такий обов’язок: „Органи державної влади та органи місцевого самоврядування у своїх кошторисах зобов’язані передбачати витрати на висвітлення своєї діяльності засобами масової інформації”.
  Відповідно до ст. І. Закону України „Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів”, друкований засіб інформації є комунальним, якщо його засновником (співзасновником) є орган місцевого самоврядування та районна державна адміністрація. Співзасновниками „Зорі Придніпров’я” є трудовий колектив, районна рада, райдержадміністрація і міська рада. Отже, районна газета є державною. Ст. 8 цього Закону встановлює, що органи місцевого самоврядування та місцеві державні адміністрації відповідно до законодавства забезпечують повне виконання власних фінансових зобов’язань та проведення заходів на повне виконання фінансових зобов’язань іншими співзасновниками. Таким чином, законодавство України чітко регламентує обов’язки органів державної влади та місцевого самоврядування:
  1.Передбачити у місцевому бюджеті кошти на висвітлення своєї діяльності та на додаткову державну економічну підтримку комунального засобу масової інформації;
  2.Укласти із ЗМІ, засновником чи співзасновником якого вони є, порядок фінансування висвітлення своєї діяльності;
  3.Виконувати власні фінансові зобов’язання у повному обсязі.
  На жаль, ні в 2008, ні на 2009 рік фінансування місцевого ЗМІ не передбачено.
  Зі співдоповіддю на сесії виступив голова постійної депутатської комісії з питань регіональної економічної політики, бюджету, фінансів і цін, торгівлі та побутового обслуговування населення, регулювання власності Борис Хомуляк (фракція НСНУ).
  Незважаючи на економічну кризу в країні, видатки районного бюджету на освіту збільшено у 2009 році проти 2008 на 3198401 грн., на охорону здоров’я – на 1182700 грн., на культуру 515600 грн., на спорт – 7900 грн. На жаль, зменшено видатки на державне управління, соціальний захист, РЦСССДМ. Запропонований бюджет на президії та спільному засіданні комісій районної ради було відправлено на доопрацювання, так як він ніс у собі недофінансування по заробітній платі трьом районним лікарням, ра-йонній та сільським радам, РЦСССДМ.
  Фінансовим управлінням на засіданні постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів та ін. було запропоновано вирішити питання по забезпеченню фінансування вказаних установ за рахунок додаткової дотації на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів в сумі 872200 грн., яка була виділена Глобинському району рішенням сесії Полтавської обласної ради лише 27 січня цього року.
  Сесія, заслухавши та обговоривши запропонований бюджет на 2009 рік, та враховуючи рекомендації засідання постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів та цін (голова – Б.Ф.Хомуляк), вирішила :
  - установити загальний обсяг доходів районного бюджету у сумі 86071715 грн., в тому числі обсяг дотації у сумі 46092400 грн.; додаткової дотації на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів у сумі 872200 грн., кошти, що надходять до районного бюджету з міського та сільського бюджетів у сумі 852400 грн. та субвенції у сумі 22798392 грн. Обсяг доходів загального фонду районного бюджету визначити у сумі 82221992 грн., доходів спеціального фонду – 3849723 грн.;
  - затвердити загальний обсяг видатків районного бюджету на 2009 рік у сумі 86071715 грн., у тому числі обсяг видатків загального фонду ра-йонного бюджету в сумі 82221992 грн., видатків спеціального фонду бюджету – 3849723 грн. за функціональною та відомчою структурою бюджету.
  Депутати заслухали інформацію начальника Глобинського відділення Кременчуцької ОДПІ Анатолія Покотила про стан виконання надходжень до районного бюджету.
  Вів сесію голова районної ради Олександр Яковенко.

  Іван СОРОКОПУД,
  депутат районної ради.

 
 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Comments  

 
0 #3 Михайло Славненко Субота, 03 жовтня 2009
deleted
Цитувати
 
 
+1 #2 Михайло Славненко Середа, 30 вересня 2009
deleted
Цитувати
 
 
-37 #1 WebMasrer Четвер, 09 квітня 2009
Test. Це перший коментар...
Цитувати
 

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада