1 2 3
Долю пам’ятків минулого мають визначити державні адміністрації Друкувати Написати листа
Четвер, 24 грудня 2015 11:02

Чимало глобинців цікавиться питанням якою ж буде доля пам’ятника комсомольцям 20 років що знаходиться в центрі міста Глобине і чи не підлягає він демонтажу відповідно до вимог   законів України про декомунізацію.

В зв’язку з цим роз’яснюємо, що долю пам’ятників та пам’ятних знаків на території міста та населених пунктів  міської об’єднаної  громади мають визначити державні адміністрації. Саме таке рішення щодо   окремих пам’ятників та пам’ятних знаків,   що пов’язані зі спадщиною тоталітарного минулого і мають, відповідно до наказу Міністерства культури України № 838 від 10 листопада 2015 року «Про внесення змін до Порядку обліку об’єктів культурної спадщини»,   зробити Глобинська районна та Полтавська обласна державні адміністрації.

Відповідно до вимог цього наказу,  пам’ятники та пам’ятні знаки, присвячені особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні, політичних репресій, керівникам комуністичної партії, працівникам радянських органів державної безпеки, причетним до  діяльності комуністичної партії, встановленню радянської влади, а також,  переслідуванню борців за незалежність України у ХХ ст., не підлягають включенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Органи охорони культурної спадщини обласних, Київської міської та районних державних адміністрацій повинні забезпечити перегляд списків пам’яток історії та культури національного чи місцевого значення, що залишилися у спадщину від УРСР, та внести подання до Міністерства культури України щодо не занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України пам’ятників та пам’ятних знаків, що підпадають під дію ЗУ «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Наказ спрощує процедуру внесення такого подання відповідними органами до Міністерства культури. Відтепер для цього потрібно лише здійснити перевірку фактичної наявності пам’ятки й надати адресу її розташування.

Пам’ятки, які не підлягають внесенню в Державний реєстр, не охороняються державою й можуть бути демонтовані. Подальшу долю демонтованих пам’яток визначають органи місцевого самоврядування.

Стосовно міста Глобине,  такими пам’ятниками та пам’ятними знаками є:  пам’ятник комсомольцям 20- років, що знаходиться в центральній частині міста по вулиці Леніна, у парку біля приміщення Глобинської міської ради, який  віднесений до пам’яток історії та культури (охоронне зобов’язання №б/н  від 07.05.1975 р., рішення виконкому Полтавської обласної ради №529  від 10.12.1970 року  та №247 від 23.04.1982 року – згідно останнього рішення об’єкт взято на державний облік).  Вказаний обєкт внесено до багатотомного видання «Зводу пам’яток історії та культури України. Полтавська область. Глобинський район».

Інший об’єкт – це пам’ятний знак  на місці загибелі учасників громадянської війни (1920 р.), що знаходиться в м. Глобине  по вулиці Бубнарівській (40-річчя Жовтня), який віднесений до пам’яток історії та культури (охоронне зобов’язання №1786  від 06.05.1974 р.).  Вказаний знак внесено до багатотомного видання «Зводу пам’яток історії та культури України. Полтавська область. Глобинський район».

З опису до цього пам’ятного знаку відомо, що « на цьому місці 2 липня 1920 р.   були розстріляні начальник охоронного відділення особливої продовольчої комісії 14-ї Армії – Мирошкін Павло Іванович, міліціонер Кравченко Іван Степанович, глобинський воєнком Литвиненко Андрій Іпатійович та 7 членів продовольчого загону, які були захоплені під час нападу повстанців на залізничну станцію Глобине.

Згідно з рішенням виконкому Глобинської міської Ради від 23 листопада 1971 р. на місці розстрілу місцевими майстрами був встановлений пам’ятний знак.

Отже долю цих об’єктів, що раніше бралися під охорону  як історичні пам’ятки повинні визначити державні адміністрації.

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
Оновити



Пошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада