Глобинщина прощалася із загиблим воїном Друкувати Написати листа
Четвер, 14 січня 2016 11:49

13 січня 2016 року  Глобинщина прощалася із загиблим в зоні проведення АТО воїном-земляком Віктором Аврамчуком. Поховання воїна-героя відбулося в с. Опришки. В селі,   в якому пройшли його дитячі і юнацькі роки, де він закінчив середню школу та звідки пішов у широкий життєвий шлях.

Цього дня на подвір’ї,  де він раніше проживав,  зібралися сотні   людей: рідних, близьких, друзів, знайомих, односельців і зовсім не знайомих йому,    які прийшли щоб провести в останній шлях  славного воїна,  який на олтар перемоги над підступним та оскаженілим ворогом  віддав своє життя. Були тут і військовослужбовці,  які прибули, щоб віддати пошану  своєму бойовому побратиму, тому,  хто ще декілька днів тому разом з ним розділяв будні нелегкої ратної  варти на передових рубежах, а також ветерани бойових дій – учасники  АТО Глобинської громади, волонтери. Участь в  похованні брали  і офіційні особи з Глобинської районної ради, Глобинської районної державної адміністрації, Глобинської міської ради, сільські старости із сусідніх   сіл нашого району.

Траурну процесію на вулицях села зустрічали жителі села, щоб і собі приєднатися до неї та віддати останню шану своєму колишньому односельцю.

На сільському цвинтарі Опришківський сільський староста Тетяна Садлівська  розпочала  громадську  панахиду. Кіборг-спартанець, учасник оборони Донецького аеропорту,   бойовий побратим загиблого героя - Анатолій Свирид,   прощаючись зі своїм бойовим товаришем, зауважив,  що «після Аеропорту, надіялись, що смертей більше не буде, адже й так  наших бойових товаришів вже надто багато там в небесних сотнях та, на жаль,  оскаженілий  і  знахабнілий руський «брат» продовжує   вбивати. Віктор був доброю, щирою людиною, надійним і мужнім воїном. Ворог відповість і понесе заслужене покарання  за всі ті безчинства,  горе і  сльози що сіє він на нашій українській землі!  Вічна Слава Героям! Слава Україні»!

«Героям Слава!», -  у відповідь пролунало по цвинтарю.

«Сьогодні  опришківська земля  приймає справжнього героя, який захищав нашу Батьківщину, нашу Україну  від сепаратистів, який  загинув при виконанні  військового обов’язку, вірний військовій присязі, -  відмітив у своєму виступі заступник голови Глобинської районної ради Валерій Іванченко, - Він віддав своє життя за те, щоб сьогодні й завтра ми жили під мирним небом. Він прожив коротке, але гідне життя   і віддав його заради нас, заради миру, заради рідної держави…

Немає таких слів, які б зараз могли заспокоїти  родину героя. У ці гіркі  хвилини  щиро поділяємо горе Вашої сім’ї, разом із всією громадою схиляємо голови в глибокій скорботі.  Пам'ять про Віктора Вікторовича Аврамчука житиме в наших серцях!»

Проникливо звучали і слова скорботи з уст секретаря Глобинської  міської ради Світлани Лазаренко: «земля ридає, плачуть небеса – героя нині з почестю ховаєм. Узяв Господь, щоб ангелом в раю в його садах довічно проживати…»

Не міг стримати хвилювання і зрадливих сліз і колишній класний керівник загиблого героя, вчитель Опришківської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, депутат Глобинської міської ради Олександр Васенко: «Тільки теплими добрими словами можна згадати Віктора Аврамчука. Добрий,  щедрий душею, чуйний до чужої біди  таким ми згадуємо нашого учня. І таким ми його запам’ятаємо його назавжди. Вічна пам'ять герою! Герої не вмирають!»

«Завжди боляче коли країна втрачає своїх кращих  синів. Віктор Авармчук назавжди для нас залишиться  прикладом мужності та самовідданості, - завершуючи громадську панахиду  сказала Тетяна Садлівська.

Духовну панахиду відправив Благочинний Глобинського району, настоятель  Глобинської  Свято-Михайлівської церкви  митрофорний протоієрей Володимир.

Прощання рідних, близьких, знайомих, односельців, бойових друзів  з Віктором Аврамчуком і під звуки бойового салюту  домовина  з тілом загиблого опускається в рідну йому опришківську землю, щоб навіки залишитися останнім пристанищем воїна. Залишились без батька двоє діток, без чоловіка дружина, осиротіли батьки, втратила любимого брата сестра  Ірина.

Хай же божа кара покарає тих, хто розпалив війну на нашій мирній українській землі! Смерть ворогам та вічна слава Героям!

Прощання з Віктором Аврамчуком