1 2 3
ПЕРЕХІДНІ МОМЕНТИ ПРИ ПОДАННІ ЩОМІСЯЧНОЇ ЗВІТНОСТІ ПРО ВИКОРИСТАННЯ РРО НА ПОДАННЯ ЇЇ В ЕЛЕКТРОННІЙ ФОРМІ Друкувати Написати листа
Понеділок, 23 вересня 2013 07:24

З 1 січня 2013 року введено в дію норми абзаців другого та третього п. 7 ст. З Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон №265) щодо подання електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) до органів доходів і зборів.

 

Згідно з зазначеними нормами суб’єкти господарювання здійснюють перехід з подання щомісячної звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій за формою ЗВР-1 на подання контрольно-звітної інформації в електронній формі до Системи зберігання та збору даних РРО Міндоходів за технологією Національного банку України.

Від платників податків надходить значна кількість запитань щодо порядку подачі звітності в період переходу до електронного звітування.

Отже, в період до підключення до Системи (персоналізації) суб’єкт господарювання подає звіт за формою ЗВР-1 до 15 числа місяця, наступного за звітним.

Після підключення до Системи, тобто за період, що настав після місяця, у якому проведено персоналізацію, припиняється подання паперової звітності і контрольно-звітна інформація передається лише до Системи зберігання і збору даних РРО в електронному вигляді.

За місяць, в якому проведено підключення до Системи (персоналізацію), суб’єкт господарювання у термін до 15 числа наступного місяця, подає звіт ЗВР-1 з зазначенням обсягів розрахункових операцій за період звітного місяця до дня проведення персоналізації і відповідно початку електронного звітування.

У разі допущення помилок при поданні звітності, (наприклад) дублювання інформації,  суб’єкту господарювання необхідно самостійно виправити помилки та (з метою подальшого занесення до бази даних коректної інформації про виторги) письмово повідомити про це податкову інспекцію.

Звітність за формою ЗВР-1 подають щомісячно суб'єкти господарювання, яким відповідно до Закону №265 проводять розрахункові операції без застосування касових апаратів, але з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

Кременчуцька ОДПІ Головного управління Міндоходів у Полтавській області звертає увагу користувачів касової техніки на те, що з 1 жовтня 2013 року ті моделі касової техніки, які не забезпечують передачу контрольно-звітної інформації до органів Міндоходів в електронному вигляді, будуть вилучені з Державного реєстру. У разі подальшого використання таких РРО, будуть вживатися заходи щодо примусового скасування їх реєстрації.

Щоб звітувати з РРО в електронному вигляді необхідно мати право на звітування в електронному вигляді. Для цього необхідно укласти договір з податковою інспекцією про визнання електронної звітності та отримати ключі шифрування електронних цифрових підписів, які надаються безкоштовно за адресою податкової інспекції міста: вул. Жовтнева, б. 43, кім. 205.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області

ПОДАТКОВА ЗНИЖКА ЗА НАВЧАННЯ ТРИВАЄ ДО 31 ГРУДНЯ!

Законодавством України одних громадян зобов’язано подати декларації, іншим надано право подання декларації з метою отримання податкової знижки.

Податкова знижка – це право платника податків зменшити дохід у вигляді заробітної плати на дозволену суму витрат.

Найчастіше до Кременчуцької ОДПІ звертаються громадяни з метою отримання податкової знижки за навчання. Іншими словами, ті громадяни, які минулого року навчалися у вищих та середніх професійних навчальних закладах та сплачували за навчання із своєї заробітної плати податок (або сплачували за навчання їх батьки) можуть повернути з бюджету частину сплаченого податку, застосовуючи відповідну формулу розрахунку.

Скористатися правом на податкову знижку можна лише за наявності підтверджуючих документів про понесені витрати (тобто квитанцій про сплату). Крім того, потрібен договір про надання освітніх послуг та довідка з учбового закладу про  тривалість навчання.

Зверніть увагу на рік сплати коштів та на період навчання. Щоб мати змогу отримати податкову знижку за 2012 рік - квитанції повинні бути датовані виключно минулим роком та сплачена сума за навчання повинна бути зазначена, наприклад, за вересень – грудень 2012 року.

Якщо сума, зазначена в квитанції, буде за весь навчальний рік, частини якого припадають на 2012- 2013 роки, - податкову знижку платник податку на доходи фізичних осіб отримає лише за минулий – 2012 рік.

Право на податкову знижку за навчання триває до кінця року. Тому тим громадянам, які бажають скористатися таким правом, необхідно до 31 грудня 2013 року звернутися з зазначеним вище переліком документів до Кременчуцької ОДПІ на адресу: вул. Красіна, б. 76, секція №8.

Звертаю вашу увагу! Правом на нарахування податкової знижки в поточному році можна скористатися тільки за один попередній рік!

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області

ЯК ПОВЕРНУТИ ЧАСТИНУ СПЛАЧЕНИХ ВІДСОТКІВ ПО ІПОТЕЧНОМУ КРЕДИТУ?

В Україні велика кількість житла купується шляхом іпотечного кредитування. Однак далеко не всі позичальники знають, що частину сплачених відсотків можна повернути через податкову знижку, тобто є можливість повернення частини коштів від держави за наслідками іпотечного кредитування.

Спершу згадаємо, що «іпотечний житловий кредит» - це фінансовий кредит, що надається строком не менше п'яти календарних років для фінансування витрат, пов'язаних з будівництвом або придбанням квартири (житлового будинку (його частини)), які надаються у власність позичальника. Одночасно з цим, житло приймається у заставу кредитором (банком). І, якщо позичальник не повертає гроші, банк забирає житло на певних (вигідних йому) умовах.

За користування грошима банку, позичальник сплачує відсотки. Зрозуміло, що чим більше час користування грошима, тим більше сума переплати.

Існує можливість трохи знизити витрати по кредиту, скориставшись податковою знижкою, яка передбачена статтею 166 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI податкова знижка - це сума, на яку може бути зменшено розмір оподатковуваного доходу за звітний рік»).

Частина відсотків, які Ви сплатили за користування іпотекою, можна включити до податкової знижки. Якщо відсотки по кредиту Ви платите у валюті, то сума платежів перераховується в гривні за курсом Нацбанку України, що діяв на день сплати відсотків по кредиту.

Податкова знижка надається виключно резиденту України, який має реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код). Отримати податкову знижку можна тільки якщо Ви працюєте за трудовим договором або за наймом, отримуєте офіційну заробітну плату і сплачуєте податки (приватні підприємці позбавлені такого права). Податкова знижка надається тільки громадянам, прописаним у житлі, яке куплене в кредит. Загальна сума податкової знижки за звітний податковий рік, не може перевищувати суми Вашого річного загального оподатковуваного доходу (заробітної плати).

Якщо Ви сплачуєте іпотечний житловий кредит і відповідаєте вище переліченим умовам, - готуйте пакет документів, заповнюйте податкову декларацію з додатком №6 до неї та копіями необхідних документів, надавайте її до 31 грудня до своєї податкової інспекції (до Кременчуцької ОДПІ на адресу: вул. Красіна, б. 76, секція №8) і протягом 60 днів після подачі документів держава поверне Ваші гроші!

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР

Понеділок, 30 вересня,  останній день сплати:

- авансових внесків з податку на прибуток за вересень;

- ПДВ за серпень;

- акцизного податку за серпень;

- збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за серпень;

- збору за користування радіочастотним ресурсом України за серпень;

- фіксованого сільськогосподарського податку за серпень;

- плати за землю за серпень 2013 року.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Полтавській області

 

 

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
Оновити



Пошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада