1 2 3
Декларування заробітчанами іноземних доходів Друкувати Написати листа
Четвер, 20 лютого 2014 08:47

Взаємодія державного та місцевого бюджетів чітко відрегульована. І несплата загальнодержавних податків позначається на отриманні місцевими бюджетами дотацій вирівнювання та фінансування видатків. Недоотримання коштів миттєво відображається на здійсненні видатків у вигляді соціальних виплат, пенсій, стипендій, оплати праці робітникам бюджетних установ (закладів освіти, охорони здоров’я, житлово-комунального господарства), ставить під сумнів забезпечення місцевих громад тощо.

Необхідно, нарешті, усвідомити, що нарахування і сплата податків встановлена законодавством, якого повинні дотримуватись усі! За порушення – отримаєте штраф!

Сьогодні зайвий раз нагадаємо про декларування доходів…

Мова йтиме про заробітчан та про оподаткування доходів, які вони отримують за кордоном.

Податок із заробітної плати громадянина України, який працює за кордоном, сплачується за правилами країни отримання доходу. За підсумками року такий громадянин зобов’язаний в Україні за місцем реєстрації подати до податкової інспекції річну податкову декларацію, в якій зазначити отримані іноземні доходи та сплачений податок (згідно підтверджуючих документів).

У випадку, коли між Україною і країною отримання доходу підписано Конвенцію про уникнення подвійного оподаткування, та у громадянина є легалізована довідка про сплату податку за кордоном, то сума річного податкового зобов’язання зменшується на суму податку, сплаченого за кордоном.

Така декларація подається до 1 травня року, наступного за звітним. Податок сплачується до 1 серпня того ж року. Декларантів чекаємо в Центрі обслуговування платників.

Для зручності громадян подати електронну декларацію можна за допомогою електронного сервісу Міністерства «Декларування он лайн», маючи електронний цифровий підпис, який безкоштовно можна отримати у податковій міста.

Загалом, минулого року по Кременчуцькій ОДПІ іноземні доходи задекларували 55 осіб, які сплатили до бюджету більше 1 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб.

Податкові новини

1. Наказом Міністерства доходів і зборів України від 27.11.13 №717 затверджено Порядок формування Реєстру великих платників податків.

2. Форми та Порядок складання Звіту про контрольовані операції затверджено наказом Міністерства доходів і зборів від 11.11.13 №669.

3. Наказом Міністерства доходів і зборів України від 20.01.14 №43 оновлено Державний реєстр РРО. Новий Реєстр доповнено чотирма моделями касової техніки. Загальна кількість сертифікованих приладів, запропонованих користувачам, складає 91 апарат. Це моделі, які відповідають сучасним вимогам та забезпечують передачу контрольно-звітної інформації до органів доходів і зборів в електронній формі. Кременчуцька ОДПІ нагадує, що з 1 січня цього року за неподання електронної звітності щодо РРО передбачено фінансову відповідальність у розмірі 170 грн.

 

Оскарження рішень органів доходів і зборів

За січень 2014 на користь Кременчуцької ОДПІ задоволено 119 позовів на 445,5 тисяч гривень (надходження до бюджету склали 685,5  тис. грн.). На користь платників з початку 2014 року вирішено 10 справ, що складає 5% від кількості розглянутих.

Міністерство юстиції України 17 січня  2014 року зареєструвало наказ Міністерства доходів і зборів №848, яким затверджено Порядок оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду органами доходів і зборів.

Податковим кодексом України встановлено дворівневу процедуру адміністративного оскарження. За його правилами скарга на рішення податкової інспекції повинна подаватись платником податків безпосередньо до органу доходів і зборів вищого рівня, тобто для платників Кременчуцької ОДПІ – до Головного управління Міндоходів у Полтавській області. Скарга на податкове повідомлення-рішення Кременчуцької податкової інспекції подається до органу доходів і зборів у Полтавській області протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником такого рішення. Якщо платник податків вважає за потрібне, до скарги він додає належним чином засвідчені копії документів, розрахунки та інші докази своєї правоти. Якщо скарга платника залишена без задоволення або ж задоволена частково, він має право протягом наступних 10 календарних днів, що настають за днем отримання рішення про результати розгляду скарги, завернутись ще вище, – у такому разі  скарга надається до Міністерства доходів і зборів України.

Одночасно з поданням скарги до органу Міндоходів вищого рівня платник податків зобов’язаний повідомити про оскарження податкову інспекцію, яка прийняла оскаржуване рішення.

День закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження грошового зобов'язання платника податків. Таким чином, з дня отримання платником рішення Міністерства доходів і зборів України, прийнятого за результатами розгляду скарги, процедура адміністративного оскарження закінчується, а грошове зобов’язання з цього дня є узгодженим.

Рішення Міністерством доході України, є остаточним і не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене в судовому порядку.

Якщо платник податків до початку процедури адміністративного оскарження або протягом цієї процедури звертається з відповідним позовом до суду, то рішення податкового органу не підлягає адміністративному оскарженню, а розпочата процедура адміністративного оскарження припиняється.

Видача довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок

При продажі власної сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок. Дана довідка є підставою для невключення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків доходів, отриманих від продажу власної сільськогосподарської продукції. Тобто продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, оброблена або перероблена безпосередньо фізичною особою на відповідних земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України.

Довідка про наявність у фізичної особи земельних ділянок безоплатно видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси платника протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки.

Порядок видачі довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок та її форма затверджені Наказом Міндоходів від 17.01.2014 р. №32, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 31 січня 2014 року за №201/24978.

 

Запрошуємо до участі у конкурсі дитячої творчості

«Очима дитини про бюджет країни»

Кременчуцька ОДПІ Головного управління Міндоходів у Полтавській області запрошує школярів прийняти участь у конкурсі дитячої творчості з податкової та митної тематики «Очима дитини про бюджет країни».

Конкурс проводиться за трьома напрямами: художні твори; комп’ютерна графіка; літературні твори.

У конкурсі можуть брати участь учні загальноосвітніх навчальних закладів двох вікових категорій:

- І категорія: станом на 1 січня 2014-го виповнилося 9-11 років;

- ІІ категорія:  станом на 1 січня 2014-го виповнилося 12-15 років.

Для участі в І етапі конкурсу «Очима дитини про бюджет країни» творчі роботи приймаються  до 1 квітня 2014 року.

Тож, на художні та літературні твори, комп’ютерну графіку школярів чекаємо до 1 квітня цього року в податковій інспекції Кременчука за адресою: вул. Жовтнева, б.43, кім. 304. Додаткову інформацію про умови участі в конкурсі та вимоги до творчих робіт нададуть телефоном 74-20-92.

 

Увага! Терміни сплати податків не переносяться!

Шановні платники податків!

У лютому місяці сплата податків і зборів, що здійснюються за місячним розрахунком, припадає на 28 лютого та на наступні дні не переноситься!

 

Спілкування онлайн

21 лютого 2014 року на кременчуцькому сайті “Кременчук від А до Я” (http://www.city536.com) з 10.00 до 12.00 години в режимі он лайн на питання платників податків відповідатиме заступник начальника Кременчуцької ОДПІ Алла Володимирівна Шуба.

Тема Інтернет-конференції:
1. Концепція реформи декларування доходів громадян триває.
2. Сплата в 2014 році податку на нерухоме майно.

3. Трансфертне ціноутворення.

 

Запрошуємо на роботу!

Кременчуцькою об’єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Полтавській області оголошено конкурс на заміщення вакантних посад: начальник управління, начальник відділу, головний державний ревізор-інспектор, старший державний інспектор, державний інспектор, старший державний інспектор Комсомольського відділення, головний державний інспектор Глобинського відділення, старший державний інспектор Глобинського відділення, старший державний ревізор-інспектор Глобинського відділення, головний державний ревізор-інспектор Кобеляцького відділення, головний державний інспектор Кобеляцького відділення, старший державний ревізор-інспектор Кобеляцького відділення, державний інспектор Кобеляцького відділення, головний державний ревізор-інспектор Козельщинського відділення, старший державний ревізор-інспектор Козельщинського відділення.

Прийом на роботу здійснюється на конкурсній основі шляхом проведення письмового іспиту та співбесіди  з членами конкурсної комісії.

Основні вимоги до участі в конкурсі: громадянство України, вища повна економічна, юридична освіта, технічна освіта за напрямом комп’ютеризації.

Документи для участі в конкурсі на заміщення вакантних посад приймаються протягом місяця з дня оповіщення з 9.00 до 18.15 годин, в п’ятницю до 17 години (обідня перерва з 13 до 14 години) відділом персоналу за адресою: м. Кременчук, вул. Красіна,76 кімната 306, додаткову інформацію нададуть телефоном (0536)74-20-51.

Оперативні події

На початку лютого цього року працівниками оперативного управління Кременчуцької ОДПІ Головного управління Міндоходів у Полтавській області виявлено «підпільний цех» з виробництва горілчаних виробів. Організатором «підпільного» виробництва встановлено мешканця м. Кременчука, який змішував спирт з водою, розливав суміш в різногабаритну пластикову тару, яку реалізовував серед населення.

На підставі рішення суду працівниками податкової міліції проведено ряд обшуків, за результатами яких з незаконного обігу вилучено близько 200 літрів фальсифікованої горілки та спирту, обладнання та прилади «підпільного» виробництва.

За ознаками скоєного вказаною особою злочину на нього чекає відповідальність за              ч. 1 ст. 204 Кримінального кодексу України у вигляді штрафу від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 000 до 34 000 гривень.

На навчання приймаються громадяни України, які мають повну загальну середню освіту та відповідають вимогам нормативно-правових актів України, що визначають проходження служби в податковій міліції.

Добір кандидатів проводиться за адресою: м. Кременчук, вул. Жовтнева, б. 43, телефони для довідок: 74-10-61, 74-25-47.

Оперативне  управління Кременчуцької ОДПІ ГУ  Міндоходів у Полтавській області

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
Оновити



Пошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада