1 2 3
ЯК СКОРИСТАТИСЬ ПОДАТКОВОЮ ЗНИЖКОЮ Друкувати Написати листа
Вівторок, 25 березня 2014 09:14

Метою декларування доходів фізичних осіб є не тільки сплата податку до бюджету, а й повернення платникам сум податку на доходи фізичних осіб, надмірно сплаченого з їх заробітної плати в минулому податковому році.

Повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації права на податкову знижку.

До податкової знижки включаються фактично понесені витрати протягом звітного року, це зокрема, частина суми процентів за іпотечним кредитом, сума коштів сплачених за навчання, страхові платежі, сума оплати державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, суми витрат на переобладнання транспортного засобу.

При цьому, загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми нарахованої річної заробітної плати.

Заробітна плата - це основна і додаткова винагорода та інші заохочувальні виплати, у зв’язку з відносинами трудового найму.

Тому Глобинське відділення Кременчуцької ОДПІ нагадує фізичним особам - підприємцям, що вони не мають права на податкову знижку з доходів, одержаних від підприємницької діяльності, оскільки такі доходи не відносяться до заробітної плати та відповідно не підлягають податковій знижці.

Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати річну податкову декларацію та додаток 6 до неї. Декларація подається впродовж усього року.

Додаткову інформацію нададуть у Глобинському відділенні Кременчуцької ОДПІ в Центрі обслуговування платників, за адресою: м.Глобине, вул. 1 травня, б.11.

 

ОГОЛОШЕННЯ

Законодавством України визначено, що суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій повинні подавати до податкової інспекції по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті касових апаратів або модемів, які до них приєднанні.

Такі суб’єкти не зобов’язані подавати Звіт про використання реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій за формою № 3ВР-1.

При цьому, такі суб’єкти господарювання не звільняються від щоденного друкування та зберігання фіскальних звітних чеків.

ПЛАТА ЗА ЗЕМЛЮ

Глобинське відділення Кременчуцької ОДПІ нагадує, що платниками є власники земельних ділянок, земельних паїв та землекористувачі, які сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а для нарахування орендної плати за землю - договір оренди такої земельної ділянки.

Водночас, звертаємо увагу на те, що власник нежилого приміщення чи його частини у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території.

При цьому, за земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території. 

ОЧИМА ДИТИНИ ПРО БЮДЖЕТ КРАЇНИ

З метою формування економічної грамотності та культури у школярів - майбутніх платників; вивчення та розуміння підростаючим поколінням ролі, значення та місця податків у житті держави і суспільства Міністерство доходів і зборів України організувало всеукраїнський конкурс «Очима дитини про бюджет країни».

Свої художні та літературні твори, а також комп'ютерну графіку (комп'ютерну анімацію) широкому загалу можуть представити  учні загальноосвітніх навчальних закладів віком від 9 до 15 років.

Шановні школярі м.Глобине та Глобинського району! Прийом робіт триває до 1 квітня, тому покваптеся! Свої роботи для участі в конкурсі надавайте до Глобинського відділення  Кременчуцької об’єднаної державної податкової інспекції за адресою: м.Глобине, вул. 1 травня, б.11,  Центр обслуговування платників.

 

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР:

28 березня, п'ятниця останній день сплати

- авансових внесків з податку на прибуток за березень;

- ПДВ за лютий платниками, у яких базовий податковий період дорівнює календарному місяцю

- акцизного податку за лютий

- плати за землю за лютий

- фіксованого сільськогосподарського податку за лютий

- збору за користування радіочастотним ресурсом України за лютий

- збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства за лютий

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
Оновити



Пошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада