1 2 3
ПОДАТОК НА НЕРУХОМІСТЬ Друкувати Написати листа
Вівторок, 06 травня 2014 07:23

Глобинське відділення Кременчуцької ОДПІ вкотре нагадує громадянам, що обчислення податку на нерухоме майно відбуватиметься виходячи із загальної площі нерухомості, а не з житлової, як було раніше. З 1 квітня до 1 липня цього року інспекторами податкової інспекції проводиться нарахування податку на нерухоме майно власникам такої нерухомості. Обраховується податок, виходячи із загальної площі об’єкта нерухомості, адже саме від неї залежить сума податку. Іншими словами, якщо Ваші квартири чи будинки, сумарна загальна площа яких не перевищує  120 кв. м для квартир, 250 кв. м для житлових будинків, 370 кв.м, сумарно, якщо у власності перебувають і квартири і житлові будинки,– то вам не доведеться платити податок.

Якщо ж сумарна загальна площа об'єктів нерухомості перевищує зазначені пільгові обмеження - платити податок доведеться у будь-якому випадку.

 Також акцентуємо вашу увагу на тому, що сплачуватимуть податок особи, які використовують її з метою отримання доходів (тобто здають його в оренду або використовують в підприємницькій діяльності), навіть якщо площа нерухомого майна маленька і не перевищує пільгову базу.

Якщо нарахування та сплата податку вас-таки стосується, то після 1 липня чекайте на повідомлення від податкової щодо суми податку, визначеної до сплати за вказаними реквізитами.

Аби знати на яку саме суму податку вам розраховувати, можете заздалегідь  самостійно обрахувати податок. Для цього вам необхідно суму перевищення над пільговими квадратними метрами помножити на ставку податку, яка становить 1% або на 2,7% розміру  мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року. Оскільки обрахування податку у 2014 році для громадян проводиться за 2013 рік, то для визначення ставки податку застосовується мінімальна заробітна плата станом на  1 січня минулого року, тобто 1 147грн.

Вручення громадянам податківцями повідомлень-рішень з сумами  податку на нерухоме майно відбудеться до 1 липня цього року. Сплатити податок закон зобов’язав громадян протягом 60 днів з дня вручення зазначеного повідомлення.

До 1 липня залишилось обмаль часу. І, аби запобігти непорозумінням за розрахунками податку, громадянам, що мають кілька об’єктів житлової нерухомості необхідно терміново з’явитись до податкової інспекції для звірки кількості об'єктів житлової нерухомості та розмірів їх площ за адресою: м. Глобине, вул.1-го травня 11, кім.10. З собою треба мати оригінали документів про право власності та про площі об'єктів такої нерухомості.

ЗЕМЕЛЬНИЙ ПОДАТОК

Власники землі та землекористувачі зобов’язані сплачувати за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Облік платників земельного податку та нарахування сум до сплати щороку проводяться інспекторами податкової інспекції. Нараховані суми податку та орендної плати за земельні ділянки податківці зазначають у повідомленні, яке, зазвичай, надсилається або вручається громадянам до 1 липня поточного року. Протягом 60-ти днів з дня отримання такого повідомлення, настає останній термін сплати податку.

У 2013 році до місцевого бюджету від платників Глобинського відділення Кременчуцької ОДПІ за землю  надійшло  19 931,2 тис. грн. За І квартал 2014 року надходження за землю склали 4 604,9 тис. грн.

Попереджаємо громадян, які не проживають за адресою реєстрації про необхідність перегляду пошти або у разі неможливості її контролювати після 1 липня підійти до податкової інспекції за адресою: м. Глобине, вул.1-го травня 11 та власноруч отримати  повідомлення про нараховану до сплати суму податку.

АВАНСОВІ ПЛАТЕЖІ

Розрахунок авансових платежів по податку на доходи фізичних осіб підприємців-загальників та строки їх сплати ідентичні нарахуванню та строкам сплати єдиного соціального внеску.

Відповідно до Податкового кодексу України авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але не менше як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік. Сплачуються авансові платежі до бюджету по 25 відсотків щокварталу у терміни: до 15 березня, до 15 травня,    до 15 серпня і до 15 листопада.

Фізичні особи – підприємці, які протягом поточного звітного року перейшли зі спрощеної системи оподаткування на загальну зобов’язані нараховувати та сплачувати авансові платежі на підставі квартальної декларації, яка подається ними протягом 40 календарних днів після закінчення кварталу, в якому відбувся перехід.

Отже незабаром 15 травня – термін сплати ЄСВ та податку на доходи фізичних осіб – підприємців, які працюють на загальній системі оподаткування. Пам’ятайте про це і не забудьте своєчасно сплатити свої зобов’язання.

ЗМІНА ДАНИХ ПЛАТНИКА

Глобинське відділення Кременчуцької ОДПІ доводить до відома платників податків, що у випадку коли у платника виникають зміни облікових даних (змінюються посадові особи чи податкова адреса), то у строк до моменту поданні наступної електронної звітності потрібно отримати нові посилені сертифікати відкритих ключів на посадових осіб платника, які мають право підпису документів, та переукласти договір про визнання електронних документів.

ПОДАТКОВИЙ КАЛЕНДАР:

 

Середа, 14 травня є останнім днем подання:

-авансових платежів з ПДФО фізичними особами-підприємцями від здійснення  господарської діяльності, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування.

Четвер, 15 травня не забудьте подати:

-звіт про використання РРО  та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за квітень (форма №ЗВР-1);

Також 15 травня останній день сплати:

- авансового внеску рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів;

- збору за провадження торгівельної діяльності.

 

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада