1 2 3
НАРАХУВАННЯ ЄДИНОГО ВНЕСКУ НА ВАРТІСТЬ САНАТОРНИХ ПУТІВОК Друкувати Написати листа
Вівторок, 27 травня 2014 09:25

- Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України" щодо звітного періоду при застосуванні норм трансфертного ціноутворення" Законом встановлено, що перший звіт про контрольовані операції за період з 1 вересня по 31 грудня 2013 року буде подаватися до 1 жовтня 2014 року замість 1 травня 2014 року; не будуть застосовуватися штрафи у зв'язку із самостійним корегуванням грошових зобов'язань, пов'язаних із корегуванням цін у контрольованих операціях за цей період; зменшити розмір штрафів за неподання звіту про контрольовані операції; узгодити термін "операції" із вже встановленим терміном "господарські операції" з метою однозначного їх застосування.

 Законом у цьому зв'язку пропонується доповнити підрозділ 10 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України новим пунктом 23 (законопроект зареєстровано за №4527).

- Кабінетом Міністрів України повідомлено, що з 26.04.2014 набрала чинності та діятиме до 01.07.2014 постанова Кабінету Міністрів України, якою затверджено перелік медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають оподаткуванню за ставкою 7%. Визнано такою, що втратила чинніть, власну постанову від 08.08.2011 №867.

-Міндоходів України повідомлено, що до реєстрації в органах Міндоходів приймаються книги ОРО, форми яких затверджено Порядком від 28.08.2013 №417, із змінами, внесеними власним наказом від 24.12.2013р. №844, а також затверджено попереднім Порядком від 01.12.2000 №614 за умови, що на титульну сторінку книг ОРО вносяться додаткові реєстраційні відомості, які засвідчуються підписом посадової особи та печаткою відповідаьного підрозділу органу Міндоходів.

РЕЄСТРАЦІЯ… ПЛАТНИКОМ ПДВ ТА ЄДИНОГО ПОДАТКУ

Вже з початку минулого року реєстрація та взяття на облік в необхідних державних установах відбувається за одне відвідування Реєстраційної палати. А з 1 січня 2014-го під час державної реєстрації підприємці можуть одразу і обрати зручну для себе систему оподаткування та реєструватися платником ПДВ.

Отже, під час реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, державному реєстратору разом із заповненою реєстраційною карткою підприємець може подати заяву щодо обрання ним спрощеної системи оподаткування або ж заяву про добровільну реєстрацію платником податку на додану вартість. Ці заяви долучаються державним реєстратором до відповідної реєстраційної справи. Далі – автоматично програмними засобами державний реєстратор передає до податкової інспекції електронну скановану копію заяви новоствореного платника податків щодо обрання ним спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційної заяви про добровільну реєстрацію платником ПДВ. Так, без зайвої тяганини – швидко і якісно – ви суб’єкт господарювання – спрощенець і платник ПДВ.

Доволі часто з початку платники обирають, загальну систему оподаткування, а згодом розуміють, що зі сплатою єдиного податку було б працювати зручніше, вигідніше, економніше.

Як перейти з однієї системи оподаткування на іншу говорить стаття 298 Податкового кодексу України №2755-VI від 2 грудня 2010 року (далі – кодекс), зокрема, що  платнику на загальній системі, можна перейти на єдиний податок тільки один раз протягом календарного року. Для цього необхідно за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу подати до податкової інспекції заяву встановленого зразка з розрахунком доходу за попередній календарний рік.

Звичайно, для переходу, суб'єкту необхідно відповідати вимогам застосування спрощеної системи (стаття 291.5 кодексу). У разі відповідності критеріям спрощенки, платник буде на єдиному податку з нового кварталу.

Ще може бути і перехід з однієї групи єдинника в іншу. Такий перехід відбувається як на добровільних засадах, коли підприємець змінює групу за власним бажанням, так і за обов'язковим - коли підприємець порушив правила перебування в певній групі і повинен або перейти в іншу групу спрощеної системи або ж - на загальну систему оподаткування.

Зміна групи в обов'язковому порядку передбачена пунктом 293.8 Податкового кодексу.

Щодо термінів сплати… То для підприємців першої та другої груп – сплата податку здійснюється нe пізніше 20 числа поточного місяця. Для підприємців і підприємств на групах, відмінних від І та ІІ груп, термін сплати єдиного податку настає через 40 але до 50 днів після закінчення кожного кварталу.

Тим платникам, які бажають у ІІІ кварталі працювати на спрощеній системі необхідно до 15 червня подати заяву та розрахунок доходу за попередній календарний рік до податкової інспекції.

НАРАХУВАННЯ ЄДИНОГО ВНЕСКУ НА ВАРТІСТЬ САНАТОРНИХ ПУТІВОК

 Літо - час відпусток. Підприємства надають своїм працівникам санаторні путівки як безкоштовно, так і з частковою оплатою. Чи нараховується єдиний внесок на вартість санаторних путівок, наданих працівникам Фондом соціального стархування з тимчасової втрати працездатності? Розглянемо детальніше.

Для роботодавців і найманих працівників базою для нарахування єдиного внеску, зокрема, є сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці.

Згідно з пп. 2.3.4 п.2.3 Інструкції №5 вартість путівок працівникам і членам їхніх сімей на лікування та відпочинок, екскурсії або суми компенсацій, видані замість путівок за рахунок коштів підприємства, входять до фонду оплати праці у складі інших заохочувальних і компенсаційних виплат.

Отже, вартість путівки, що надається підприємством працівнику, є обєктом для нарахування та утримання єдиного внеску.

Водночас путівки на санаторно-курортне лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, видані застрахованим особам, не є обєктом для нарахування та утримання єдиного внеску.

ЕЛЕКТРОННІ СЕРВІСИ

З метою полегшення освоєння роботи платників щодо використання програмного забезпечення для відправки звітів через Інтернет працівниками податкової інспекції розроблено спеціальну Інструкцію. З неї ви дізнаєтесь, що для підготовки звітів можна використовувати різне програмне забезпечення, в тому числі і безкоштовне OPZ, яке ви без ускладнень завантажите на комп’ютер. Зверніть увагу на те, що цю програму необхідно оновлювати щомісяця. Якщо програма не робить цього автоматично, самостійно знайдіть оновлення в Інтернеті (прописати в браузері «Оновлення ОПЗ остання версія» Скачати і установити).

Потім завантажуєте програму «Соната» або «Електронний кабінет». В  безкоштовній версії «СОНАТИ» звіти можна лише відправляти. Для  того, щоб їх створювати в цій програмі, повинна бути ліцензія. Тому, звіти створюєте за допомогою програми «Податкова звітність» (ОПЗ), зберігаєте їх та імпортуєте в «СОНАТУ», потім, безумовно за наявності цифрового підпису, - надсилаєте отримувачу.

Для відправки звітів до податкової засобами Internet з 2014 року розпочато експлуатацію ще одного сервісу. «Електронний кабінет платника» - це більш досконалий сервіс, через який ви можете або імпортувати файли, створені в «Податковій звітності» або створювати нові звіти прямо тут.

Треба знати, що після заповнення документа є можливість його перевірити на наявність помилок. Якщо звітність заповнена з помилками, то поля, в яких допущено помилки, позначаться червоним контуром і звіт відправлений не буде.

Крім того, зазначений сервіс дає платникам й інші можливості:

- переглядати уже сформовану та подану звітність;

- переглядати інформацію щодо стану розрахунків з бюджетом, зокрема інформацію про заборгованість зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів);

- користуватися підказкою «Податковий календар» та інформацією з довідників (ДПІ, КВЕД, УКТЗЕД, органів виконавчої влади, ознак доходів, ознак податкових пільг).

З детальною Інструкцією щодо процедури звітування платниками в електронний спосіб можна ознайомитись в податковій інспекції  та на головній сторінці веб-порталу Міндоходів (www.minrd.gov.ua), де також розміщено Інструкцію покрокового розпису етапів роботи з системою електронного звітування.

В ГОСТЯХ У ПОДАТКОВОЇ ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

Наприкінці минулого тижня в податковій відбувся просвітницький захід для молоді. На День відкритих дверей в гості до інспекції завітали учні 11-х класів з однієї із шкіл нашого міста. Привітав молодь в стінах інспекції заступник начальника Кременчуцької ОДПІ Андрій Любченко, який розповів про те, як створювалось та вдосконалювалось податкове відомство. Ознайомила зі структурою служби – начальник інформаційно-комунікаційного відділу Ірина Нетеса.

Майбутнім платникам розповіли про основні завдання відомства, показали як і де працюють фахівці структурних підрозділів.Екскурсія новоствореним Центром обслуговування платників дуже сподобалась молоді. Учні мали можливість обмінятися враженнями.

Багато чого змінилось за роки роботи. На зміну ручним засобам обробки інформації прийшли комп’ютерні технології, а 2000 законодавчих актів замінив один податковий Закон - Податковий кодекс України, який щодня податківці роз’яснюють «новоспеченим» суб’єктам господарювання та громадянам. Адже правильне застосування законодавчих норм на практиці – запорука наповнення бюджетів усіх рівнів.

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
Оновити



Пошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада