1 2 3
Податкову знижку за навчання можна отримати до кінця року Друкувати Написати листа
Четвер, 16 жовтня 2014 07:39

За підсумками 2013 року законодавство України одних громадян зобов’язує подати декларацію про свої доходи, - іншим надано право подання декларації з метою отримання податкової знижки. Найчастіше до Глобинського відділення Кременчуцької ОДПІ звертаються громадяни з метою отримання податкової знижки за навчання.

Як повідомили в податковій інспекції м. Глобине  - декларації про майновий стан та доходи за 2013 рік надали 2006 громадян, з них – 1953 обов’язкових декларацій та 53 – на отримання податкової знижки, в тому числі 51 - за навчання. Право на податкову знижку за 2013 рік навчання триває тільки до кінця 2014 року.

Громадянам, які минулого року навчалися у вищих та середніх професійних навчальних закладах та сплачували за навчання із своєї заробітної плати податок (або сплачували за навчання їх батьки) можуть повернути з бюджету частину сплаченого податку, застосовуючи відповідну формулу розрахунку.

Скористатися правом на податкову знижку можна лише за наявності підтверджуючих документів про понесені витрати (тобто квитанцій про сплату за навчання).

Для отримання податкової знижки громадянину потрібно заповнити декларацію про майновий стан і доходи з відповідним додатком до неї, прикласти визначений перелік документів та до 31 грудня 2014 року надати до податкової інспекції.

 

В Кременчуці нагородили переможців районного рівня конкурсу дитячої творчості

«Очима дитини про бюджет країни - 2014»!

10 жовтня в приміщенні Кременчуцькій ОДПІ відбулось урочисте нагородження переможців  районного рівня конкурсу дитячої творчості «Очима дитини про бюджет країни – 2014».

За допомогою пензля, фарб, літературного слова, комп’ютерної графіки діти передавали своє бачення економіки держави, її податкової системи. А ще, прагнення жити заможно в країні, де кожний сумлінно виконує свій громадянський обов`язок – сплачує сповна податки до державної скарбниці.

Відкривала свято та вітала переможців, а також всіх учасників конкурсу заступник начальника Кременчуцької ОДПІ Ірина Година. "Ваша перемога – це частина успіху нашої мети – формування високої податкової культури» - зазначила посадовець.

Приємно відзначити, що переможці конкурсу районного рівня вибороли двоє призових місць в обласному етапі, а саме:

- Заїка Костянтин учень 6-го класу  Кременчуцького ліцею №30 посів ІІ місце в номінації «Комп’ютерна графіка»,

- Шеліпова Аміна учениця 3-го класу Білецьківської ЗОШ відзначена в номінації  „Оригінальність розкриття теми” за чудову казку “Про бюджет лісової країни”.

Цього року журі районного рівня відзначило творчий талант учня Комсомольської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Пальчика Павла - його літературний твір здобув почесне І місце, а також учня Кобеляцького НВК №1 — Коваленка В'ячеслава, який здобув ІІІ місце у номінації «Літературні твори».

Жодна дитина не залишилася без уваги. Всі учасники конкурсу отримали солодощі, а переможці ще й грамоти та подарункові сертифікати. Ірина Година виразила всім присутнім теплі слова подяки та побажала юним талантам нових звершень та перемог в майбутньому.

Після церемонії нагородження школярам провели екскурсію податковою інспекцією.

Чи може нерезидент вносити на банківський рахунок резидента готівкову іноземну валюту за товари (роботи, послуги) згідно експортного договору

Уповноважений банк може приймати від повноважного представника нерезидента - суб’єкта підприємницької діяльності в касу готівкову вільно конвертовану іноземну валюту в сумі, що не перевищує 10000 доларів США, або еквівалент цієї суми в іншій вільно конвертованій іноземній валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком на день здійснення операції. Такі кошти банк приймає для подальшого зарахування на поточний рахунок в іноземній валюті резидента - суб’єкта підприємницької діяльності (через розподільчий рахунок).

При цьому такі операції здійснюються за наявності наступних документів:

а) експортного договору резидента - суб’єкта підприємницької діяльності, у якому передбачено повну або часткову оплату нерезидентом - суб’єктом підприємницької діяльності продукції, виконаних робіт, отриманих послуг у готівковій вільно конвертованій іноземній валюті. Водночас, загальна сума, що прийнята за одним договором, не може перевищувати 10000 доларів США, або еквівалент цієї суми в іншій вільно конвертованій іноземній валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком на день здійснення операції, або договору, у якому передбачено повну або часткову оплату нерезидентом в готівковій вільно конвертованій іноземній валюті за фрахтування судна, що належить судновласнику-резиденту. Сума разової оплати за фрахтування судна в разі його заходження в порт України, де розташований уповноважений банк, у якому відкрито поточний рахунок в іноземній валюті судновласника-резидента, не може перевищувати 10000 доларів США, або еквівалент цієї суми в іншій вільно конвертованій іноземній валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком на день зарахування коштів. Копія договору залишається в уповноваженому банку;

б) оригіналу митної декларації або довідки про зняття повноважним представником нерезидента - суб’єкта підприємницької діяльності готівкової іноземної валюти з картрахунку нерезидента - суб’єкта підприємницької діяльності за допомогою корпоративної платіжної картки через уповноважений банк (фінансову установу, яка одержала генеральну ліцензію Національного банку на здійснення валютних операцій). У митній декларації робиться відмітка уповноваженого банку про суму та дату зарахування готівкової іноземної валюти на поточний рахунок в іноземній валюті (через розподільчий рахунок), відкритий цим банком резиденту - суб’єкту підприємницької діяльності. Копія митної декларації із зазначеною відміткою або довідка про виплату уповноваженим банком (фінансовою установою, яка одержала генеральну ліцензію Національного банку на здійснення валютних операцій) готівкової іноземної валюти з картрахунку нерезидента - суб’єкта підприємницької діяльності залишається в уповноваженому банку;

в) документа, що підтверджує повноваження, надані представнику нерезидента - суб’єкта підприємницької діяльності, на оплату договору готівковою вільно конвертованою іноземною валютою. Копія документа залишається в уповноваженому банку;

г) копії сторінок паспортного документа повноважного представника нерезидента - суб’єкта підприємницької діяльності (що містять фото, прізвище та ім’я, інформацію про дату видачі й орган, що його видав), які залишаються в уповноваженому банку.

Зазначена норма визначена п. 8 Правил використання готівкової іноземної валюти на території України, затверджених Постановою Правління Національного банку України від 30 травня 2007 року №200 зі змінами та доповненнями.

 

Які товари належать до підакцизних груп товарів

Нормами ст. 215 Податкового кодексу України визначено, що до підакцизних товарів належать:

- спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво;

- тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну;

- нафтопродукти, скраплений газ;

- автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли.

При цьому, платниками акцизного податку є:

- особа, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території України, у тому числі з давальницької сировини;

- особа - суб’єкт господарювання, яка ввозить підакцизні товари (продукцію)митну територію України;

- фізична особа - резидент або нерезидент, яка ввозить підакцизні товари (продукцію) на митну територію України в обсягах, що підлягають оподаткуванню, відповідно до митного законодавства;

- особа, яка реалізує конфісковані підакцизні товари (продукцію), підакцизні товари (продукцію), визнані безхазяйними, підакцизні товари (продукцію), за якими не звернувся власник до кінця строку зберігання, та підакцизні товари (продукцію), що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходять у власність держави, якщо ці товари (продукція) підлягають реалізації (продажу) в установленому законодавством порядку;

- особа, яка реалізує або передає у володіння, користування чи розпорядження підакцизні товари (продукцію), що були ввезені на митну територію України із звільненням від оподаткування до закінчення строку, визначеного законом;

- особа, на яку покладається дотримання вимог митних режимів, що передбачають звільнення від оподаткування, у разі порушення таких вимог;

- особа, на яку покладається виконання умов щодо цільового використання підакцизних товарів (продукції), на які встановлено ставку податку 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту, 0 євро за 1000 кг нафтопродуктів у разі порушення таких умов;

- особа, на яку при здійсненні операцій з підакцизними товарами (продукцією), які не підлягають оподаткуванню або звільняються від оподаткування, покладається виконання умов щодо цільового використання підакцизних товарів (продукції) в разі порушення таких умов;

- замовники, за дорученням яких виробляються підакцизні товари (продукція) з давальницької сировини, сплачують податок виробнику.

Перелік платників акцизного податку визначений ст. 212 Податкового кодексу України.

 

Щоб отримати ознаку неприбутковості

Відповідно до п.157.12 ст.157 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) з метою оподаткування центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, веде реєстр всіх неприбуткових організацій та їх відокремлених підрозділів, які звільняються від оподаткування.

Право неприбуткової організації на користування пільгами в оподаткуванні податком на прибуток виникає після внесення такої організації до Реєстру неприбуткових організацій та установ органами державної фіскальної служби.

Державна реєстрація неприбуткових організацій здійснюється в порядку, передбаченому відповідним законодавством.

Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій (далі – Положення) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2013 №37.

При включенні неприбуткової установи та організації до бази Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр) їй за кодом з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України присвоюється ознака неприбутковості установи чи організації, якою є нумерація установ та організацій за окремими групами відповідно до п.157.1 ст.157 р.III ПКУ.

Включення неприбуткової установи та організації до Реєстру проводиться територіальним органом ДФС нижчого рівня за їх місцезнаходженням з присвоєнням відповідної ознаки неприбутковості згідно з п.5 р.I цього Положення.

Для внесення до Реєстру неприбуткова установа або організація повинна подати до територіального органу ДФС за її місцезнаходженням реєстраційну заяву за формою 1-РН згідно з додатком 1 до Положення, а також копії установчих документів (п.2 р.ІІ Положення).

Органи ДФС можуть проводити перевірку відомостей, що містяться в поданих документах.

За результатами розгляду заяви, установчих документів територіальним органом ДФС за місцезнаходженням неприбуткової установи та організації приймається рішення про:

- внесення, повторне внесення неприбуткової установи або організації до Реєстру;

- відмову у внесенні неприбуткової установи або організації до Реєстру;

- присвоєння неприбутковій установі або організації іншої ознаки неприбутковості.

Рішення за формою згідно з додатком 2 до Положення готується у двох примірниках - перший надається неприбутковій установі або організації, а другий залишається в територіальному органі ДФС.

 

Розроблено новий порядок обліку платників ЄСВ

Державною фіскальною службою України оприлюднено Проект наказу Мінфіну, яким затверджено новий Порядок обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників.

Проектом наказу передбачається, що ДФС у тримісячний термін із дня набуття чинності наказу проведе інвентаризацію реєстру страхувальників і за її результатами забезпечить однозначну ідентифікацію та єдиний облік страхувальників або виключить осіб, які втратили статус страхувальників чи не ідентифіковані.

Проектом визначено, зокрема:

- процедуру взяття/зняття з обліку осіб, на яких поширюється дія Закону України від 15.05.2003 р. № 755-ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (далі – Закон №755), шляхом обробки відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором згідно з Законом;

- процедуру взяття/зняття з обліку осіб, на яких не поширюється дія Закону № 755, шляхом отримання від них відповідної форми заяви;

- форми документів, які подаються юридичними та фізичними особами для взяття/зняття з обліку у фіскальних органах;

- процедуру надання до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (далі – ЄДР) інформації про взяття/зняття з обліку страхувальників;

- процедуру надання даних про взяття на облік платників єдиного внеску до Пенсійного фонду України та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

 

Нараховуєте зарплату мобілізованим – заповніть правильно звітність

Відповідно до частини другої статті 39 Закону України від 25.03.1992 р. № 2232-XII "Про військовий обов'язок і військову службу" та положень частини третьої ст. 119 Кодексу законів про працю України за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Статтею 2 Закону України від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР "Про оплату праці" (далі - Закон № 108) визначено структуру заробітної плати, яка включає, зокрема, додаткову заробітну плату.

Додаткова заробітна плата – це винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.

Гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов'язків передбачено ст. 119 Кодексу законів про працю України, згідно з частиною першою якої на час виконання державних або громадських обов'язків, якщо за чинним законодавством України ці обов'язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.

Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 р. № 100, застосовується, зокрема, у випадку виконання працівниками державних і громадських обов'язків у робочий час.

Пунктом першим частини першої статті 7 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон № 2464) передбачено, що базою нарахування єдиного внеску для роботодавців та найманих працівників є сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону № 108.

Крім того, згідно із частиною сьомою статті 7 Закону № 2464 на виплати, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, не нараховується єдиний внесок.

Оскільки відсутній порядок відшкодування компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, страхувальник при нарахуванні таким працівникам середнього заробітку має виконувати усі покладені на нього Законом № 2464 функції.

Виходячи із зазначеного, у Звіті суми нарахованого середнього заробітку мобілізованим працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, відображаються на загальних підставах.

Принагідно зазначити, що при перерахунку страхувальником середнього заробітку зазначеним працівникам за попередній період фінансові санкції за таке донарахування єдиного внеску не застосовуються. Підставою для незастосування фінансових санкцій є форма військового квитка, визначена Указом Президента України від 25.05.1994 р. № 263/94 "Про Положення про військовий квиток рядового, сержантського і старшинського складу та Положення про військовий квиток офіцера запасу" (копія), та довідка про призов військовозобов'язаного на військову службу, видана військовим комісаріатом або військовою частиною (копія).

Детальніше про це – у листі Державної фіскальної служби України від 29.09.2014 р. № 5655/7/99-99-17-03-01-17.

 

Стати платником ФСП можна після виконання певних умов

Відповідно до п. 301.1 ст. 301 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками фіксованого сільськогосподарського податку (далі - ФСП) з урахуванням обмежень, встановлених п. 301.6 цієї статті, можуть бути сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

Згідно з пп. 14.1.235 п. 14.1 ст. 14 ПКУ для цілей гл. 2 р. XIV ПКУ, якою встановлено порядок справляння ФСП, сільськогосподарський товаровиробник - юридична особа незалежно від організаційно-правової форми, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власновиробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання.

Відповідно до ст. 302 ПКУ об’єктом оподаткування ФСП для сільськогосподарських товаровиробників є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.

З урахуванням викладеного, отримати статус платника ФСП можуть юридичні особи:

- які займаються виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власновиробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснюють операції з її постачання;

- мають у наявності об’єкт оподаткування, зокрема, площі сільгоспугідь (ріллі, сіножатей, пасовищ та багаторічних насаджень),або землі водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ);

- у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік перевищує 75 відсотків.

Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
ОновитиПошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада