Здав в оренду нерухомість – задекларуй доходи! Друкувати Написати листа
Вівторок, 17 лютого 2015 08:54

Дохід від здавання в оренду власного нерухомого майна підлягає оподаткуванню за ставкою 15% або 17% - у 2014 році; для орендодавців поточного року – 15% та 20% (ставка 17% з нового року підвищилась до 20%).

При декларуванні доходів за 2014 рік ставка у 15% застосовується тоді, коли загальна сума доходів, отриманих у звітному місяці не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року, а саме - 12180 грн. Ставка у 17% застосовується до суми, що перевищує 12180 грн.

Щодо зобов’язань… Слід зауважити, що коли орендарем є громадянин, а не суб’єкт підприємницької діяльності, то відповідальність за нарахування та сплату податку до бюджету несе орендодавець (тобто, особа, яка здає майно в оренду).

Орендодавець за підсумками року зобов’язаний подати до податкової інспекції річну податкову декларацію в якій зазначити суму отриманого доходу у вигляді орендної плати та суму нарахованого податку. Декларація подається за податковою адресою платника податку до 1 травня 2015 року. Податок сплачується до бюджету платником самостійно - до 1 серпня 2015 року.

Мешканці Глобинщини Декларацію про майновий стан та доходи подають до Центру обслуговування платників Глобинського відділення Кременчуцької ОДПІ за адресою: вул. 1-го Травня, буд.11.

Декларувати свої доходи громадяни можуть і в електронному вигляді. Для цього необхідно мати ключі електронного цифрового підпису, які безкоштовно видають в пункті реєстрації користувачів акредитованого центру сертифікації ключів який діє за адресою: м. Кременчук вул. Жовтнева, б. 43, кім. 205.

Не гайте часу - відправляйте декларацію електронною поштою!

ПДФО: 15 чи 20 відсотків?

Доходи, отримані фізичною особою підприємцем від провадження господарської діяльності оподатковуються за ставками, визначеними в п.167.1 ст.167 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – Кодекс).

Відповідно ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у п.п. 167.2 - 167.6 с. 167 Кодексу) у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, якщо база оподаткування для місячного оподатковуваного доходу не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (1218 грн. х 10=12180 грн.).

Якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує 12180 гривень, - до суми такого перевищення застосовується ставка 20 відсотків.

Платники податку, які подають податкові декларації за податковий (звітний) рік застосовують ставку 20 відсотків до частини середньомісячного річного оподатковуваного доходу, що перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати. Розмір середньомісячного річного оподатковуваного доходу розраховується як сума загальних місячних оподатковуваних доходів, поділена на кількість календарних місяців, протягом яких платником податку було одержано такі доходи у податковому (звітному) році, за який здійснюється декларування.

Фізичні особи - підприємці подають до податкової інспекції податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси по закінченню календарного року протягом 40 днів, в якій зазначають і авансові платежі з податку на доходи.

Податкова інспекція запрошує школярів долучитися до творчого конкурсу

Глобинське відділення Кременчуцької ОДПІ запрошує школярів прийняти участь у щорічному Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «Майбутнє країни – у мріях дитини»!

Участь у конкурсі можуть брати учні від 9 до 15 років.

На Конкурс подаються роботи за творчими напрямками з податкової та митної тематики:

художні твори;

комп’ютерна графіка (анімація)

літературні твори.

Роботи для участі в конкурсі приймають до 1 квітня 2015 року в податковій інспекції міста за адресою:                м. Глобине, вул. 1-го Травня, буд.11, Центр обслуговування платників.

Податківці бажають учасникам творчих успіхів, яскравих ідей та успішного втілення їх у життя!

Пам’ятка платникам ПДВ

Державна фіскальна служба України листом від 19 січня 2015 року №1403/7/99-99-19-03-01-17 надала платникам роз’яснення щодо реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних з 1 лютого 2015 року усіх податкові накладних та розрахунків коригування до них (у т. ч. і тих, що не надаються покупцю, виписані за операціями із постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування) незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній/розрахунку коригування.

Крім того, нагадала, що з 1 лютого починають використовуватися електронні рахунки у системі електронного адміністрування ПДВ, відкриті у територіальних органах Казначейства для суб'єктів господарювання, які зареєстровані платниками ПДВ до 1 лютого. Ті платники, які зареєструються після 1 лютого, почнуть застосовувати електронні рахунки з дати їх реєстрації платниками ПДВ.