Законом України «Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1994 року» передбачено тимчасове запровадження, строком на 12 місяців, додаткового імпортного збору як особливого виду мита.
Нарахування додаткового імпортного збору здійснюватиметься незалежно від нарахування інших податків і зборів, які справляються під час ввезення на митну територію України товарів.
Збір справлятиметься з товарів, які ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту (тобто для вільного обігу на митній території України), незалежно від країни їх походження. Ставки імпортного збору встановлено в розмірі: 10% на продукти харчування та рослинництва та 5% на решту імпорту, крім критичного.
Відповідно до закону, до критичного імпорту віднесено нафту, газ, паливо для АЕС, електроенергію, вугілля, бензини та дизпаливо, медичні вироби для гемодіалізу та лікування онкохворих, міжнародну гуманітарну допомогу, а також продукцію оборонного призначення, потрібну для виконання державного замовлення.
2. Зміни у прийманні документів та видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкоголем та тютюном
Кременчуцька ОДПІ повідомляє про внесення змін до Рекомендацій щодо організації роботи головних управлінь ДФС України із приймання документів та видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, затверджених наказом ДФС України від 24.10.2014 №213.
Відтепер для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями до заяви не потрібно додавати довідку органу ДФС про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі.
Заява про видачу ліцензії та інші необхідні документи, визначені Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР, подаються особисто, уповноваженою особою заявника або надсилаються рекомендованим листом.
Зазначені зміни внесені наказом ДФС України від 14.02.2015 № 85.
3. Глава держави затвердив зміни щодо звільнення від оподаткування продукції оборонного призначення
Президент України підписав Закон № 168-VIII від 10 лютого 2015 року "Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо звільнення від оподаткування продукції оборонного призначення".
Документом вводиться передумова кваліфікації «країни походження» військової продукції, що усуває потенційну можливість постачання зазначеної продукції з країни, яка визнана державою-окупантом чи державою-агресором стосовно України чи з окупованої території України, визначеної такої згідно з законодавством.
Таким чином, з одного боку Законом вирішується питання безподаткового ввезення продукції оборонного призначення, у тому числі для потреб антитерористичної операції, на територію України та підвищення її обороноздатності. З іншого — унеможливлюється фінансування військово-промислового комплексу держави-окупанта (агресора).
Право на податковий компроміс
Кременчуцька ОДПІ нагадує, що згідно Закону України від 25.12.14 № 63-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу» з 17 січня 2015 року суб’єкти господарювання мають законний механізм податкового компромісу з державою, який дозволяє їм уникнути фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності за заниження податкових зобов’язань з податків на прибуток та додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року.
При цьому загальний термін, протягом якого платник може прийняти рішення про застосування процедури податкового компромісу - це подання уточнюючого розрахунку або заяви протягом 90 календарних днів, з дня набрання чинності цим законом.
В свою чергу, орган фіскальної служби протягом 10 робочих днів приймає рішення про можливість проведення перевірки або відсутність такої необхідності для підтвердження визначеної платником суми.
Тривалість процедури досягнення податкового компромісу – 70 календарних днів від дня подання уточнюючого розрахунку.
При застосуванні процедури податкового компромісу платник має сплатити 5% від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов'язань. При цьому інші 95 відсотків такої суми вважаються погашеними, а штрафні санкції та пеня не нараховуються.
Уточнені та перевірені операції у періодах під час застосування податкового компромісу у подальшому платники не змінюватимуть, а контролюючий орган не перевірятиме.
Завдяки такій добровільній акції декларування недоплачених податків платники отримають можливість відкрито працювати, проходити аудит та залучати фінансування для розвитку своєї діяльності.
Із 16 заявлених платниками Кременчуцької ОДПІ, по 13 з них вже прийнято рішення щодо застосування податкового компромісу. Очікувана сума податкових зобов’язань, що підлягатиме сплаті до бюджету після досягнення податкового компромісу становитиме понад 677 тисяч гривень, з них по податку на додану вартість близько 413 тисяч гривень; по податку на прибуток – 264,5 тисяч гривень. Наразі майже 595,5 тисяч гривень з очікуваних вже сплачено.
Базу оподаткування військовим збором розширено
Законом України від 28.12.14 №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», продовжено термін справляння військового збору.
До 1 січня 2015 року об’єктом оподаткування були доходи у вигляді заробітної плати та доходи за договорами цивільно-правового характеру. З настанням вказаної дати, - військовий збір слід сплачувати з розширеної бази оподаткування.
З 1 січня 2015 року об'єктом оподаткування збором є доходи, зокрема у вигляді:
- процентів, дивідендів, роялті та будь-яких інших пасивних (інвестиційних) доходів, сплачених резидентами України;
- доходів від надання резидентам або нерезидентам в оренду;
- доходів від продажу рухомого та нерухомого майна, доходів від відчуження корпоративних прав, цінних паперів, у тому числі акцій українських емітентів;
- доходів, отриманих у вигляді внесків та премій на страхування і перестрахування ризиків на території України;
- доходів страховиків – резидентів;
- інших доходів;
- спадщини, подарунків, виграшів, призів.
Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються за ставкою 1,5% від об'єкта оподаткування.
Триває кампанія декларування доходів громадян
Глобинське відділення Кременчуцької ОДПІ нагадує, триває «Кампанія Декларування – 2015». Громадянам, які в 2014 році отримали спадщину, подарунки, здавали в оренду квартири, гаражі, можливо, надавали якісь платні послуги (медичні, репетиторські, фото-, відеозйомку, проводили різні розважальні заходи), необхідно звернутися до податкової інспекції та подати декларацію з зазначеною сумою доходу та визначеною сумою податку, яку Податковий Кодекс зобов’язав громадянина сплатити до 1 серпня 2015.
Граничний термін для платників, які зобов’язані подавати декларацію – 30 квітня 2015 року, а для тих, які хочуть отримати податкову знижку – 31 грудня 2015 року.
При декларуванні доходів у поточному році застосовуються норми та ставки податку на доходи фізичних осіб, які діяли на останній день звітного податкового періоду, тобто на 31 грудня 2014 року.
Бланк податкової декларації та порядок її заповнення розміщено на офіційному веб – порталі ДФС України.
Податкова декларація про майновий стан і доходи подається до контролюючого органу в один із таких способів за вибором платника податку: особисто платником або уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.
Як відзначають самі платники, особливо популярним та зручним є спосіб відправки декларації через мережу Інтернет. Для користування цією послугою платнику потрібно мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення.
Безкоштовно отримати електронні ключі цифрового підпису можна в представників Акредитованого центру сертифікації електронних ключів, що знаходяться в приміщенні Кременчуцької ОДПІ за адресою: м. Кременчук, вул. Жовтнева, буд. 43, каб. 205.
Про подання Декларації про майновий стан і доходи
Глобинське відділення Кременчуцької ОДПІ нагадує, що, відповідно до пункту 49.1 статті 49 Податкового кодексу України для платників податку на доходи фізичних осіб податкова декларація подається за звітний період в установлені Податковим кодексом України строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.
Відповідно до пункту 45.1 статті 45 Податкового кодексу України податковою адресою платника податків - фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.
Крім того, згідно абзацу 5 статті 3 Закону України «Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання в Україні» від 11.12.2003 року № 1382-IV місцем проживання є адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців на рік.
Реєстрація - внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру та до паспортного документа про місце проживання або місце перебування особи із зазначенням адреси житла.
Тобто, податкова декларація подається громадянами до податкової інспекції за місцем їх реєстрації.
Що стосується реєстрації внутрішньо переміщених осіб, то це питання врегульовано Законом України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб".
Відповідно до норм вказаного Закону, для підтвердження реєстрації зазначеним особам необхідно:
підтвердити факт внутрішнього переміщення довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року №N 509 "Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції". Для отримання довідки внутрішньо переміщена особа має звернутися до структурного підрозділу місцевої державної адміністрації з питань соціального захисту населення за місцем фактичного проживання із заявою про отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
звернутись до територіального підрозділу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції) для проставляння відмітки про реєстрацію місця проживання із зазначенням адреси фактичного місця проживання у довідці про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Після цього уповноважена особа територіального підрозділу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), вносить відомості про фактичне місце проживання внутрішньо переміщеної особи до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.
Податкова декларація подається громадянами, які є внутрішньо переміщеними особами до податкової інспекції за місцем фактичного місця проживання такої особи, зазначеного у довідці про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Платники податків, які знаходяться на тимчасово неконтрольованій території можуть подати декларації до територіальних органів ДФС, які відповідно до наказу ДФС України від 07.11.2014 року №256 «Про переміщення та закінчення простою» переміщені у населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження у повному обсязі.
Нові форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису
До уваги платників податків, які бажають отримати ключі електронного цифрового підпису! Кременчуцька ОДПІ звертає вашу увагу на те, що з 2 березня 2015 року затверджені нові форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису
Нові форми реєстраційних документів можна завантажити за посиланням http://acskidd.gov.ua/r_kor.
У зв`язку з реорганізацією Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів та створенням Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, змінено найменування Акредитованого центру сертифікації ключів на Акредитований центр сертифікації ключів ІДД ДФС та пройдено процедуру акредитації.
Податковий календар
11 березня, середа останній день сплати:
податку на прибуток підприємств за 2014 р.;
13 березня, п'ятниця, останній день подання:
звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за лютий (форма № ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку; довідки про використані розрахункові книжки за лютий;
13 березня, п'ятниця, останній день сплати:
авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб фізичними особами — суб’єктами підприємницької діяльності;
16 березня, понеділок, останній день подання:
заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з II кварталу 2015 р. та розрахунку доходу за попередній календарний рік.
Інформаційно-комунікаційний відділ Кременчуцької ОДПІ
|
Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.
Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.
В коментарях категорично заборонено:
1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)
Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.