1 2 3
Проект ландшафтної реконструкції вхідної зони районного будинку культури Друкувати Написати листа
Вівторок, 07 квітня 2009 19:52

 

ландшафна реконструкція

 

 

 

1. ЗАГАЛЬНІ ДАНІ

Проект ландшафтної реконструкції вхідної зони районного будинку культури по вул. Леніна в м. Глобине розроблений за замовленням Глобинської міської ради.
Будинок знаходиться в центральній частині міста Глобине по вул. Леніна на території паркової зони. Зі сходу ділянка проектування межує з територією ринку, зі сходу- з парковою зоною, на півдні до будинку культури примикає спортивна зона зі стадіоном.Рельеф ділянки спокійний. 

  2. ІСНУЮЧИЙ СТАН БЛАГОУСТРОЮ І ОЗЕЛЕНЕННЯ   ВХІДНОЇ ЗОНИ

 Існуючий етап благоустрою вхідної зони районного будинку культури — незадовільний, існуюче планування не враховує наявності транзитних потоків пішоходів через парк.
 До будинку веде подвійна заасфальтована алея, партер якої не впорядкований та є недоглянутим газоном. Вздовж алеї спостерігаються залишки живоплоту з самшиту та алея малоцінних і мало декоративних дерев. На алеї в непоганому стані є 3 великі ялини і робінія (псевдоакація), які пропонується залишити. Пропонується також залишити одну ялину, з якої розпочинається партер.

   
3. ГЕНЕРАЛЬНИЙ ПЛАН.

  Генеральний план реконструкції вхідної зони розроблений відповідно до ДВН 360-92.**  Основні планувальні рішення генплану прийняті відповідно до завдання на планування й обумовлені наступними факторами:
- ув'язуванням з навколишньою існуючою забудовою;
- плануванням існуючих і проектованих доріг, зупинок громадського транспорту;
- існуючим благоустроєм ділянки :
- виконанням санітарних і протипожежних вимог.

На території ділянки проектування організується партер з подвійною алеєю та майданчиками для розміщення лав. Партер представляє з себе модульний квітник з п"ятьох елементів. Центральний елемент виконується у формі круглого фонтану, інші - це квадратні квітники.

Фонтан в центрі партеру виконується в пейзажному стилі, імітуючи природні гейзери з галькою, камінням й рослинністю по периметру кола. Тема гірського ландшафту підтримується й на середніх квітниках (квітники № 1) , які проектуються у вигляді каменистого саду. Основу їх формування становлять композиції з каміння й гальки, а також рослинність. Квітники № 1 виконуються як хвойний сад з використанням вічнозелених рослин.

 

ландшафна реконструкція
 

Перед першим квітником від тротуару вулиці організується майданчик з метою проведення новорічних свят, оскільки існуюча велика ялина залишається і може використовуватися як головна новорічна ялинка міста.

Генпланом вхідної зони також передбачено проектування діагональних алей, які пов’язують будинок культури з прилеглими ділянками й враховують вже уторовані мешканцями міста пішохідні доріжки.
Вся територія в межах вхідної зони упорядковується. Благоустрій передбачає наступні покриття:
- головні алеї та вхідна площадка з дрібно розмірної бетонної плитки по типу –«Львівська бруківка»;
- діагональні алеї з піщано-гравійного покриття.

Проект виконано в існуючих межах червоної лінії вулиці Леніна.
Поперечний профіль тротуарів прийнятий односхилий, бортовий камінь передбачається для обрамлення всіх тротуарів.

4. ВЕРТИКАЛЬНЕ ПЛАНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ

Відвід поверхневих вод з тротуарів запроектований на існуючий рельєф прилягаючої території. Для запобігання проїзду машин на територію вхідної зони її рівень підіймається, від тротуару вулиці викопуються 3 ступені підйому на партер.

5. ДЕНДРОПРОЕКТ ТЕРИТОРІЇ

Партер підкреслюється запроектованою алеєю з ялин колючих сріблястої або блакитної ої форми, на початку партеру по обидва боки від алей виконуються групи з 3 слив Писарда (пурпурове листя) та вільний живопліт і групи зі спіреї Ван-Гутта.Озеленення партеру виконується в пейзажному стилі вільними посадками. На квітниках представлений асортимент з вічнозелених рослин та багаторічників.

 

веснаосінь
 

 

Кольорова композиція партеру підтримується на протязі всього вегетаційного періоду завдяки використанню декоративно листяних рослин – стахіс, гейхера, седум, барбарис Тунберга ( пурпурна форма) та хвойних рослин - різновидів ялівця, ялини гірської. Підкреслюється необхідність використання карликових форм рослин. Квітники № 2 - яскраві за кольоровою композицією, а квітники № 1 - вирішуються в стриманій гаммі, бо використовуються лише ялівець горизонтальний або козацький та ялина.

 

зима
 

Для забезпечення колірної композиції на весь вегетаційний період на квітниках передбачається восени посадка тюльпанів.
Необхідно також виконати газон на території, що примикає до вхідного партеру.. Використовується партерна суміш газонних трав, яка включає лише злаки, а саме райграс, вівсяницю та мятлик луговий.

 
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:

Comments  

 
+5 #1 igo2309 Середа, 29 квітня 2009
Можно поинтересоватся , во сколько обошелся городу проект и сколько будет стоить его реализация?

Выглядит все довольно прилично- сколько же эта красота стоит? :-*
Цитувати
 

Додати коментар

Правила додавання коментарів

Шановні користувачі нашого сайту, переконливо просимо ознайомитись з правилами додавання коментарів.

Мови нашого сайту - українська та російська. Звертайте увагу на правопис. Використання трансліту (написання українських, російських слів символами латиниці) при написанні повідомлень допускається тільки в крайніх випадках. Правка коментарів, які відповідають правилам сайту, не проводиться.

В коментарях категорично заборонено:

1. лайки, нецензурні вирази;
2. порушень законів Конституції України, некоректних висловів щодо державних символів;
3. ознак ксенофобії та релігійної ворожнечі;
4. реклами, спаму, флуду тощо.
5. особиста образа.
6. поширення недостовірної інформації (коментар буде видалений до моменту надання доказів!)

Всі коментарі, що порушують правила, будуть видалені з посиланням на відповідний пункт правил!
Дякуємо за порозуміння.


Захисний код
Оновити



Пошук по сайту

Фотогалерея

Глобинська міська рада